Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

cennik poczty watykańskiej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 14:05    Temat postu: cennik poczty watykańskiej Odpowiedz z cytatem

z 1929r.:

W 1933r. opłata za list polecony na zewnątrz wzrosła do 1,50 lira.
Później wrzucę jeszcze skan z lat 60-tych, proszę jednak życzliwych o wrzucenie tutaj cennika poczty watykańskiej z różnych okresów.

Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia Wto Sie 16, 2011 10:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wszystkie taryfy pocztowe Watykanu z lat 1929-2004, tyle że w pliku PDF, a nie w obrazku jpg. Chętnym mogę udostępnić po kontakcie na PW.
Jeśli ktoś jest w posiadaniu taryf za okres 2004-2011, chętnie przyjmę takie informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
pitervis

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się Kolegom przyda:

znalazłem to przeglądając włoskie forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można jeszcze prosić o adresik (www) tego forum ?
Powrót do góry
pitervis

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę tutaj link do forum, a tu do postu w którym znalazłem w/w cennik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Very Happy
To rozbudowana wersja mojego cennika z Bolaffiego. Szkoda tylko że do Wloch, ale i tak sie cieszę !
Kolega ma u mnie piwo Smile
@eNWu czy mógłby ich Pan zapytać o cennik dla reszty świata w języku Dantego i Petrarki Razz Jak nie, to ja spróbuję po szkopsku ale mogą mnie zbanować Laughing
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 08:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:

@eNWu czy mógłby ich Pan zapytać o cennik dla reszty świata w języku Dantego i Petrarki

W tym przypadku nie wiem czy to dobry pomysł Smile Wątek dotyczy taryfy pocztowej z Watykanu do Włoch - pominę inne szczegóły, ale skończyło się na tym, że kolekcjoner, który zadał pytanie został w niezbyt miły sposób wysłany na poszukiwania w internecie i sam w końcu znalazł sobie te taryfy (to są te linki, które zapodano w ostatnim poście tego wątku). Poza tymi linkami, jedyna pożyteczna informacja z tego wątku jest taka, że istnieje opracowanie dotyczące taryf pocztowych Watykanu, popełnione przez niejakiego Giovanniego Fulcherisa (niestety po włosku).
Temat taryfy Watykanu Panie Mariuszu mam w każdym razie "na tapecie" i będę prowadził dalsze poszukiwania w tym kierunku.

[Edit]
Znalazłem Smile
W Vaccari Magazine artykuł pod tytułem "Città del Vaticano - A proposito di tariffe postali"
http://www.vaccari.it/editoria/libreria/index.php?_c=vm.arr.&_o=VM21&_k=
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNWu napisał:

Znalazłem Smile
W Vaccari Magazine artykuł pod tytułem "Città del Vaticano - A proposito di tariffe postali"
http://www.vaccari.it/editoria/libreria/index.php?_c=vm.arr.&_o=VM21&_k=

Niestety ten artykuł nie zawiera informacji, o które nam chodziło Confused Mogłem się przekonać naocznie, ponieważ nabyłem drogą kupna przez internet wspomniany numer Vaccari Magazine i mocno się rozczarowałem zawartością. To było jedno z głupiej wydanych 5 euro w moim życiu Mad
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Wojtku, nie jest Pan jedynym Smile Szkoda, że nie zgadaliśmy się wcześniej. Kupiłem w Vaccari nr 11/94, 17/97 i wspomniany przez Pana 21/99... Niestety nie znalazłem w artykułach Fulcherisa żadnego opracowania nt. cennika poczty watykańskiej, oprócz pierwszego, z 1929 r., który znaleźliśmy na internecie. Wydałem 3x więcej od Pana nie licząc wysyłki Confused
Nie zapomnę jednak opisu widoku listonoszki, która mi przyniosła tą przesyłkę, odebraną przez moją mamę. W tamtym czasie listonoszka była częstym gościem w naszych progach, gdyż przychodziło do mnie dużo rzeczy które zamawiałem przez internet. Codziennie coś przychodziło, z USA, Tajlandii, Niemiec, Polski... Miało chyba biedaczysko na wsi już dość mojego adresu Wink Tamtego dnia, mama otwiera znowu drzwi a przed nią stoi nasza listonoszka z przewieszonym przez ramię workiem pocztowym, wielkości mniej więcej jak kartoflany i z twarzą, na której malowała się mieszanka zrezygnowania i cierpienia, po czym powiedziała (bez krzty rozbawienia):
"święty Mikołaj przyszedł". Oryginalny włoski worek pocztowy, z dużym napisem Poste Italiane, spięty plastikową obrączką z kodem kreskowym, z sygnaturą lotniczą, a w środku wspomniane katalogi. Śmiałem się wtedy do rozpuku, kiedy wyobraziłem sobie ten widok. Nasz dom był wtedy na celowniku listonoszki, ale tą przesyłką chybą ją już dobiłem (jeździ na rowerze).
Obrączkę zostawiłem sobie na pamiątkę, dość ładna a poza tym ma związek z pocztą (lotniczą), może kiedyś mi się przydać. Worek też porządny, wytrzymały, mocny. Przydał mi się na orzechy włoskie, które zbieramy i suszymy Smile
Przynajmniej tyle na osłodę... Przepłaciłem. Nie znalazłem tego co i Pan miał nadzieję znaleźć, chociaż Vaccari informowało mnie iż znajdę tam ten cennik (i znalazłem, choć częściowy i ten który jest powyżej, a zaznaczyłem że taki już posiadam i szukam jego uzupełnienia z lat późniejszych). Żachnąłem jednak już na to ręką i dałem temu spokój. Z artykułów Fulcherisa pozostaje mi tylko pooglądać jego ciekawe całości z obiegu oraz z tego co pobieżnie przetłumaczyłem, była tam jakaś nowa informacja dla mnie.
Jeśli jest Pan zainteresowany, mogę przesłać Panu skany tych artykułów.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak Panie Mariuszu ostatecznie znalazłem to, czego szukaliśmy: drugi mój włoski zakup to Catalogo Enciclopedico Italiano 2007/2008. I tam, na 6 stronach, jest piękne zestawienie taryfy pocztowej Watykanu z lat 1929-2006 Smile Skany tych stron są już w drodze do Pana w e-mailu (ok. 20 MB tego jest).

Jeśli chodzi o skany artykułów z Vaccari to chętnie je przyjmę, jak wszystkie zresztą informacje dotyczące watykańskich walorów i poczty.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: