Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Czy ktoś jest w posiadaniu zn. XXIX i XXX-nie wprowadzonych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosz

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 12:49    Temat postu: Czy ktoś jest w posiadaniu zn. XXIX i XXX-nie wprowadzonych Odpowiedz z cytatem

Przeglądałem znaki z 1990r o nr kat. Fi 3167 i 3168 i porównywałem je z nie wprowadzonymi do obiegu (XXIX i XXX). Nie wprowadzone mają bledszy nadruk w stos. do wprowadzonych. Jest ktoś kto posiada te walory i mógłby służyć radą dlaczego tak jest? Skąd różnica w odcieniu nadruków?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Graf Orlok

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie różnice w odcieniu nadruków? Różnica jest w tym, ze XXIX i XXX tych nadruków nie mają. Nic dodać, nic ująć.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz te pozycje? Kolory są identyczne?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolory czego Question Jak maja być identyczne kolory nadruku skoro na znaczkach nie wprowadzonych do obiegu żadnego nadruku nie ma?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartosz

PostWysłany: Nie Sty 06, 2013 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolory obrazu/barwy/odcienie znaczka. Kolor ramki w której znajduje się portret władcy (króla) i samego władcy. Kolory są oznaczone w katalogu: c.szarziel./brązczar i c.czerwlil./niebszar. Ma ktoś te pozycje żeby sprawdzić czy są tożsame czy tylko tak piszemy sobie o czymś żeby napisać.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczem przedmiotowych czterech walorów, nie widzę żadnych różnic barw. Jedyną rzeczą, która mnie zastanawia jest pewne, ale mieszczące się w tle znaczka, przesunięcie w prawo nadruku na obu znaczkach (napis zł prawie dotyka prawej ramki.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma powodu aby miały się różnić kolorami skoro do nadruku użyto tych samych znaczków z tego samego wydania. Zamieszanie wynika wg mnie z faktu, że w katalogu Fischera wyretuszowano (rozjaśniono) tło na znaczkach z nadrukami zapewne po to, aby lepiej uwidocznić same nadruki. Same nadruki wykazują różny stopień nasycenia barwy czerwonej (od jasnoczerwonej do czerwonej, "Podręcznik Specjalizowany ..." str. 771). I jeszcze uwaga do informacji usera torunianin (o przesuniętych nadrukach) - skoro znane i opisane są nadruki podwójne i odwrócone to nie widzę powodu, aby nie miały istnieć znaczki z przesunięciami nadruku. Istnienie tego typu usterek nie jest niczym dziwnym dla wydań przedrukowych.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro piszecie że są różnice w barwach od jasnej czerwieni (taką mam na nie wprowadzonych) do intensywnej czerwieni (taką mam na wprowadzonych z nadrukiem) to myślę że wszystko gra. Zaniepokoił mnie ten odcień.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bartosz
Czy ty kolego wiesz o czym piszesz i potrafisz czytać ze zrozumieniem Question Na znaczkach nie wprowadzonych do obiegu nie ma żadnego nadruku. Nadruk jest na znaczkach 3167-3168 Exclamation Nie rozróżniasz wzoru od usterki druku, nadruku od druku - nic dziwnego, że polska filatelistyka schodzi na psy, skoro pełno w niej podobnych tobie dyletantów Evil or Very Mad
Powrót do góry
marek_kzp

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartosz, to są znaczki 3167 i 3168 wprowadzone do obiegu - z czerwonymi nadrukami:
http://www.kzp.pl/index.php?artykul=kat-zn-1991-zn3167
Barwa czerwona na różnych egzemplarzach wykazuje dużą zmienność.

A to są znaczki XXIX i XXX nie wprowadzone do obiegu - bez nadruków:
http://www.kzp.pl/index.php?artykul=kat-zn-nieo-znno29

Oprócz tego są jeszcze próby z nadrukiem takim jak te czerwone, ale wykonanym w barwie czarnej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: