Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

e-klaser, moja kolekcja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crasher

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 02:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam jestem mlody i lubie zbierac znaczki Very Happy chyba zaliczycie mnie do zbieracza masówki Razz
bo zbieram znaczki wszystkie bez wyjatku Smile niemieckie , polskie, ruskie , portugalskie , wegierskie , usa , mam mase państw , chciał bym je w końcu poukładać i sie pochwalic ale nie mam na to czasu , co dorwe jakies znaczki to do pudełka:P mam ich około 7 tysi pewnie Very Happy
zbieram znaczki juz z 4-5 lat mysle .

a co do pomysłu segregacji , jak myslicie segregować państwami i rocznikowo układac czy jak ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Ci pasuje to twoje znaczki i twoja przyjemność układania.
Powrót do góry
pietkiewicz1953

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle różnych tematów można rownież utworzyć np.zwierzęta,ptaki,żeglarstwo- kiedyś zbierałem ten temat, multum znaczków z całego świata niektóre wprost wspaniałe.
Kwestia tematu lub poczt to tylko indywidualne podejście do kolekcjonowania.
Przyjemnego układania Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crasher

PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jo , nie moge sie doczekac az znajde czas by spokonie nie nerwowo usiąść i poukładać ...
od roku nie moge tego czasu znaleźć Sad ale tak to bywa , studia , a w wakacje praca.. w te wakacje sie postaram cos znalezc czasu .
puki co mam czesc posegregowane państwami , potem moze jeszcze podziele na roczniki , nie wiem , zastanowie sie , w odpowiedniej chwili, jak uporządkuje to powtarzajace sie z miłą checia wymienie Smile
Powrót do góry
al

PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam_filatelistyka.org napisał:
Natomiast jak już się za filatelistykę brać to robić to na poważnie, a nie udawać wielkiego filatelistę, odbierając co kwartał abonament i upychając go w klaserze rocznikowym. I na tym koniec, do następnego kwartału Smile

A ja nie uważam się za wielkiego filatelistę.
Ja myślę, że jestem trochę zakręconym zbieraczem, i tak mi jest dobrze.
Poszedłem jeszcze dalej. Nie mam abonamentu, a nowości polskie mam zbierając "Księgi znaczków pocztowych". Mam za jednym zamachem wszystkie nowości polskie z danego roku. Nie potrzebuję klaserów, ktoś za mnie wkleja w obwolutach znaczki na pięknych stronach z ilustracjami i opisami. Mam wszystko gotowe. Nawet nie wiem jakie znaczki w danym roku wydała Poczta Polska. Nawet nie zaglądam do nich, wystarczy, że mam.

Dla zabawy zrobiłem sobie karty albumowe na znaczki kasowane Austrii od 1850 roku do 1975 roku, Rosyjskiej Imperii od 1857 roku, i ZSRR.
Ostatnio zrobiłem sobie karty dla znaczków kasowanych Polski Międzywojennej.
Żeby było jeszcze weselej, to wklejam je na podlepkach (zresztą większość znaczków z tego okresu ma, lub miała podlepki - bo wtedy tak prawdziwi, wielcy filateliści zbierali).
Karty mają miejsca na znaczki z odmianami kolorów, rodzaju papieru, ząbkowań, znaków wodnych itp.
To dopiero jest "odlot" jak zaczynam szukać różnic. Na przykład znaczka Fischer nr 91 naliczyłem 15 odmian.

Wydaje mi się, że będę się tak bawił do końca życia, i nie chcę inaczej.

Laughing Very Happy Shocked Razz
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

al napisał:

Wydaje mi się, że będę się tak bawił do końca życia, i nie chcę inaczej.

Muszę przyznać że bardzo podoba mi się takie stwierdzenie. Wiem, że powinno się dążyć do zdobywania wiedzy, coraz bardziej profesjonalnego podchodzenia do swojego hobby, ale prawdę mówiąc dla mnie istnieją dwie kategorie kolekcjonerów - właśnie tych zmierzających w stronę profesjonalizmu i takich których określę jako zbieraczy. I chyba większość to właśnie bardziej zbieracze-pasjonaci niż kolekcjonerzy z prawdziwego zdarzenia.
Przy czym w obu przypadkach wymagane jest jednak solidne podejście do swojego hobby. Czynnikiem podstawowym, tym który nie pozwala najczęściej na rozwinięcie skrzydeł jest to czego zwykle nam najczęściej brakuje - a mianowicie pieniądze. Bez odpowiednich zasobów finansowych nie da się zrobić coś więcej gdyż nawet budowa eksponatu wymaga zainwestowania jednak dość poważnych pieniędzy.
Pozostaje więc właściwie traktowanie swojego hobby jako pasji, zabawy, elementu związanego z samokształceniem i co najważniejsze, jak mi się wydaje, bez liczenia na zdobycie żadnych nagród czy też korzyści finansowych
Musze przyznać że coraz bardziej zżymam się widząc zalew postów dotyczących związanych wyłącznie z pytaniami o wartość finansową zbiorów po dziadku itp. Podobnie jak artykułów w prasie traktujących filatelistykę nie jako pożyteczne hobby, ale jako potencjalną inwestycję.

I tylko cieszyć się należy że ciągle są jeszcze tak pozytywnie zakręceni kolekcjonerzy jak kolega al Smile))
Tylko czasem żal że tak ich niewielu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: