Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

prywatne dodruki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 22:34    Temat postu: prywatne dodruki? Odpowiedz z cytatem

[size=9][i]http://allegro.pl/show_item.php?item=3817193177

Witam, powyżej link do jednej z wielu aukcji na allegro, gdzie sprzedawca subtelnie znajduje słowa: "prywatny dodruk na oryginalnych matrycach". Moim zdaniem to fałszerstwo, ale może się mylę.
Poniżej kolejny link i cytat, ale ten producent sprzedawca poleca tworzenie nowych zbiorów nawet na różowym papierze.

http://allegro.pl/1954-blok-13-nd-wzor-staloryt-i3818627270.html

1954 Blok 13 ND WZÓR staloryt doskonałej jakości ( fragment z prawej )
UWAGA możliwe różne odmiany papieru. WZÓR staloryt doskonałej jakości.
Znaczki wydrukowane w 1958 r. z oryginalnych form w PWPW
Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie.
Niektórzy nazywaja je także "nowodrukami" W przypadku zainteresowania mogę wystawić podobne staloryty m.in. na papierze różowym oraz ... !
G!warantuję 100% oryginalność znaczków na moich aukcjach.
Znaczki niestemplowane. Stan - bardzo dobry. Idealne do uzupełnienia własnego zbioru. Może warto mieć taką pozycję w swoim zbiorze.

MOŻE KTOŚ MI TAKIE COŚ PRZETŁUMACZYĆ NA ZROZUMIENIE FILATELISTYCZNE? Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
frankoman

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie Pan widzi ten tekst ? ""prywatny dodruk na oryginalnych matrycach".
Co Pan za głupoty wypisuje ? Na dodatek dodruk na matrycy ??????
To tak jakby Pan napisał "wbijanie gwoździa w szybę"
Do tego trzeba choć 5 gramów wiedzy.

Odpowiedz jest prosta jak drut.

To jest najzwyklejszy nowodruk , staloryt powstały chyba w roku 1958 w P.W.P.P. Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Nakład ok 30 tys.
Występuje w książkach 400 lat poczty, oraz luzem . Książki przekazane w latach 60-tych m.in. do bibliotek publicznych w większości NIE MIAŁY ŻADNYCH znaczków.
Sam zmierzyłem. Wszystkie te "tanie" szaro-czarne STALORYTNICZE nowodruki są o 1 mm wyższe od bloku 13 ND tego drogiego niebieskiego cena ok 500-800 zł
Jak Pan sfałszujesz stalorytniczo, a nie za pomocą drukarki ten blok czy inny znaczek to napisz do PWPW. To od razu dostaniesz u nich pracę.
Albo od razu pisać do BANK Of America Smile
Jak będzie Pan miał FAŁSZYWY STALORYTNICZO wykonany blok 13 ND
w latach 50-60 to od reki Panu zapałce 1000 zł. Lub wystaw Pan go na allegro może się sprzeda za 2000/ 3000 zł .

Dla filatelistów, których nic nie interesuje podaje podpowiedź:
STALORYT charakteryzuje się tym , ze nie jest podrabialny ( pomijam zabawy z banknotami itp FUNTY lata 40-te )
Przesuwając palcem po stalorycie można poczuć charakterystyczną chropowatość druku.

Na dodatek sfałszowanie papieru jest jeszcze bardziej skomplikowane od sfałszowania samego stalorytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 13:32    Temat postu: dla frankoman Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie. Nieuważnie czytał Pan mój tekst. Tekst przedstawiał aukcje na których "ktoś" sprzedawał - kopiowałem tekst, różne podróbki wzorów. Ten ktoś po moim zapytaniu wycofał się ze znanych mi aukcji - czyli moje pytanie było zasadne. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: