Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

czy "filatelisci" nie umią rozpoznawać fałszywek?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aniliana

PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 21:55    Temat postu: czy "filatelisci" nie umią rozpoznawać fałszywek? Odpowiedz z cytatem

Zacznę taki nurtujący temat, jak to jest że gro filatelistów kupujących znaczki na aukcjach głownie allegro nie umie rozpoznać falsyfikata od oryginału? chodzi o ordynarne fałszywki gdzie ekspert nie jest potrzebny.

czy już bez ekspertyzy aktualnej nie widzicie różnic pomiędzy oryginałem a falsyfikatem?

jeśli ktoś zbiera znaczki lat 5 i więcej aktywnie nie powinien mieć z tym żadnego problemu, a wiem z doświadczenia i przebywania w kołach filatelistów że wielu nie umie rozpoznać większości znaczków.

po co zbierać znaczki skoro wielu kupuje jak leci i wkłada bezwartościowe papierki do klasera?

dlaczego nie korzystacie w pełni z tego portalu do uświadamiania co jest dobre a co nie?

standardowe fałszywki Nr1, PP/GGW, I i II lubelskie, Fi 58, wydania cięte, przedruki, bloki, lotnicze, wodzowie już nie wspomnę o znaczkach z tomu II słynne żarki, przedbórz, lokalne przedruki itd.

zapraszam do dyskusji
Aniliana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość fałszywek w tym również te z fałszywymi gwarancjami została dość dokładnie opisana w wielu wydawnictwach. Przeraża mnie beztroska właścicieli portali, którzy świadomie pozwalają na handel fałszywkami, tworząc dla nich zakładkę. Handel fałszywkami to złota żyła dla sporej grupy handlarzy. Osobiście próbowałem kilka razy powstrzymać aukcje, ale bez rezultatu. Otrzymałem nawet "upomnienie" od przedstawicieli A...o, że to nie moja sprawa i nie mam się tym zajmować.
Początkujący filateliści kupują widząc różnicę atrakcyjnej ceny i absurdu katalogowego. Po latach uświadomieni chcą się pozbyć bez strat i koło zamknięte.
Osobiście z ciekawości kupiłem kilka sztuk fałszywek, starannie dobierając świadomość podejrzenia do późniejszej rzeczywistości. We wszystkich przypadkach stwierdziłem, że rozpoznać można prawie wszystkie wystawiane fałszywki. Zapytacie co z nimi zrobiłem...
Ciekawsze nakleiłem na okładki klaserów - opisując na odwrocie, a kilka wysłałem do Św. Mikołaja: czyli wrzuciłem do kominka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daniel

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle wygląda to następująco: ktoś sprzedaje na zasadzie "nie zbieram, ale mam po dziadku, bez gwarancji, ale może...". Naiwniacy kupują, też mnie to dziwi. Dałoby się jeszcze zrozumieć jakby płacili za to 1-2 złote, ale np. takie cudaczne wydania krakowskie z podwójnymi nadrukami, dziwacznymi czcionkami nadruku itp idą niekiedy po 100 złotych, po licytacjach w których brało udział wiele osób. Z jednej strony skoro ktoś w ogóle za wydanie krakowskie się zabiera (nawet fałszywe) to widać że wie że takowe istnieje, coś tam przeczytał, czegoś się dowiedział. Skoro wie - to niby jakąś wiedzę ma. Świadomość istnienia takich znaczków nie przekłada się jednak na inną wiedzę, dotyczącą fałszywek. Logiki w braniu udziału w takich aukcjach nie ma żadnej, ale to już problem tych "filatelistów".
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnie były fajne aukcje gratulacje dla nabywców Laughing

http://allegro.pl/album-stare-bloki-polska-2-i4182955662.html

http://allegro.pl/album-1944-1957-bloki-i-arkusze-i4176739085.html

http://allegro.pl/album-schaubek-znaczki-bloki-stare-polska-i4183386932.html
Powrót do góry
J_F_K

PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 23:51    Temat postu: ostatnie były fajne aukcje gratulacje dla nabywców Odpowiedz z cytatem

Wielki szacun dla sprzedającego Loco1900 z dwóch powodów. 1- Musiał wydziergać perforacje na tym syfie. Chyba, że wydziergał ją jego dziadek, który wyniósł "walory" na strych i następnie "zszedł". Pewnie dziadek, bo ręka mu trochę drżała i perforacja wyszła trochę krzywo. 2 - Sprzedający wystawia w dziale Fałszerstwa i jest kilkunastu chętnych, którzy chcą zapłacić za "walory" kilka stówek
Warto założyć duży dział "humor" i zamieszczać linki do takich aukcji - ubaw po pachy.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 12:10    Temat postu: Re: ostatnie były fajne aukcje gratulacje dla nabywców Odpowiedz z cytatem

2 - Sprzedający wystawia w dziale Fałszerstwa i jest kilkunastu chętnych, którzy chcą zapłacić za "walory" kilka stówek
Warto założyć duży dział "humor" i zamieszczać linki do takich aukcji - ubaw po pachy.[/quote]
** / * Smile
A mnie się zdaje, że spojrzeć należy na kupujących i następne ruchy.
Założę się, że te piękności trafią, albo już trafiły na kolejne aukcje.
Tak było z kilkoma poprzednimi "okazjami po dziadku", nawet zdjęcia kopia/wklej Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aniliana

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi bardziej o fałszywki kupowane namiętnie w normalnych działach a nie w kategorii fałszerstwa, chyba logiczne że sa tam fałszywe.

pięknie wręcz wyśmienicie idą fałszywki w działach gdzie powinny być tylko prawdziwe, czyżby panowie nie zauważyli?

ostatnio poszła pełna seria II lubelskiego cała fałszywa, wręcz się bili o parę stówek, odwrotka lubelskiego , tabromiki 100 MK to standard

popatrzcie dobrze !!!

łatwo się pośmiać z kategorii fałszerstwa

a widzieliście wydanie gnieźnienskie na liście! pewnie tak, tyle że fałszywe, ciekawe za ile pójdzie...
Powrót do góry
Aniliana

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem tabromika, ostatnie aukcje
seria fałszywa 55 -65 zł, choć i taniej się zdarzały

znaczek oryginalny bez gwarancji do 30 zł

na 47 tabromików kupionych aż 33 było fałszywe

i tylko 1 był ze śladowym drukiem szczątkowym barwy czarnej

porażająca wiedza kupujących !!!
Powrót do góry
J_F_K

PostWysłany: Sro Maj 07, 2014 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"pięknie wręcz wyśmienicie idą fałszywki w działach gdzie powinny być tylko prawdziwe, czyżby panowie nie zauważyli? "

Witam,
zgadzam się, że na wielu aukcjach (nie tylko w dziale Fałszerstwa) oferowane są ewidentne fałszywki. Z politowaniem można oczywiście obserwować zawzięte licytacje w dziale Fałszerstwa. Pojawiają się też fajoskie atesty "zagranicznych ekspertów" i różnych specjalistycznych firm jakoby z USA i innych krajów.
Niewątpliwie "łatwiej" jest poszukać chętnych na takie "walory" w działach, gdzie są oferowane znaczki prawdziwe. Natomiast prawdziwą zmorą są fałszerstwa stempelków gwarancyjnych na fałszerstwach znaczków. Tutaj PZF i Kolegium Ekspertów PZF ma dużo do zrobienia na tym dziewiczym poletku i udawanie że nie ma problemu jest trochę dziwne.
Powrót do góry
jurekt49

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Poluję" na niemiecki walor Mi. 66. Zaglądam na eBay'a szukając okazji za mniej niż 100 euro.
A tu niedawno na Allegro:
http://allegro.pl/dr1900-znaczek-nr-mi-66-5m-wart-2000-eur-zob-i4247068784.html

Wg mnie to paskudna fałszywka i w dodatku z fałszywą gwarancją. Po prostu zbyt dobra jakość znaczka, "idealna" guma, ale zupełnie inna niż w oglądanych na eBay'u identycznych walorach!
Proszę o Waszą opinię, czy mam rację?

Pozdrawiam

Jurek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
soryo1966

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 21:36    Temat postu: fałszywki Odpowiedz z cytatem

Temat rzeka ale postawione założenie jest błędne niema możliwości przez skan sprawdzić że nadruk na znaczku np 6 II c jest prawdziwy czy fałszywy bez obejrzenia waloru podobnie rzecz wygląda przy wydaniu przedrukowym Litwy Środkowej 4-13 czy Portu Gdańsk to rzecz niemożliwa.
Czy jest możliwe określenie czy znaczek cięty fi.371 czy 374 jest prawdziwy czy fałszywy oglądają go w internecie - odpowiedź brzmi nie a takich wydań jest więcej np próby wydania koronowe i markowe z 1919 roku jak jest różnica między próbą a znaczkiem zwykłym ???? .
Zgadzam się że są wydania proste które można odróżnić jeśli skan ma minimum 400 dpi wówczas , Poczty Miejskie Żarki , Przedbórz czy TABRONIK można szybko ustalić czy prawdziwy czy fałszywy.
Powrót do góry
Ekklesiastes

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry,

Regularnie śledzę aukcje allegro i zauważylem, że bardzo dużo fałszywek wydania krakowskiego jest bardzo często wystawiana przez sprzedających z miejscowości Bierutów. Akurat mi to utkwiło, gdyż niedaleko mieszkam.

Podejrzewam, że to jedna i ta sama osoba, która ma kilka kont, lub co jakis czas zaklada nowe.
Zbieram znaczki od niedlugiego czasu i zdążylem sie zorientować, jak niewiele potrzeba, by paśc ofiarą fałszerzy.
Trochę dziwnym jest fakt, że administratorzy portalu aukcyjnego jeszcze nie zdąrzyli się zorientować, tymbardziej, że znaczków wystawianych z Bierutowa jest calkiem sporo. (dzial fałszerstwa).
Nie wiem, czy to brak wiedzy, obojętność? Czy inne powody? A może to autentyczne walory?
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki usunąłem. Nie będziemy reklamować aktualnych aukcji na Allegro!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: