Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Allegro aukcje 5499279013 i 5499364373 - fałszerstwa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m^2

PostWysłany: Pon Cze 29, 2015 23:09    Temat postu: Allegro aukcje 5499279013 i 5499364373 - fałszerstwa Odpowiedz z cytatem

Właśnie pojawiły się na allegro aukcje o numerach 5499279013 i 5499364373. Fałszerstwo wyjątkowo prymitywne, znaczków i kasowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Sro Lip 01, 2015 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także ta o numerze (5499477369) i kilka innych - sporo osób to licytuje. Głupota czy pazerność?
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torunianin napisał:
Także ta o numerze (5499477369) i kilka innych - sporo osób to licytuje. Głupota czy pazerność?

A może jednak pozytywne czynniki ?
Materiał badawczy za niewielką cenę, ciekawość.
Skąd niezawodowi kolekcjonerzy mają wiedzieć, że to fałszywka ?
Mamy na forum sporo dowodów na to, że pod pojęcie fałszerstwo podciąga się również inne aspekty, np. nadużycia form.

Moje marzenie jest dość proste:
chciałbym mieć kolekcję nienagannej ** Polski, pozbawionej błędów, idealnej jak kolekcjonerskie monety.
Czy ktoś ma taki zbiór ? Chętnie zobaczę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torunianin

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej wiarygodną przesłanką, iż mamy do czynienia z fałszerstwem jest zaproponowana przez sprzedającego horrendalnie niska cena wyjściowa.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torunianin napisał:
Najbardziej wiarygodną przesłanką, iż mamy do czynienia z fałszerstwem jest zaproponowana przez sprzedającego horrendalnie niska cena wyjściowa.

Z tym stanowiskiem całkowicie się nie zgadzam.
Widziałem wiele aukcji w których cena wyjściowa 1 zł dała końcową przebitkę kilkanaście razy przewyższającą katalog.
Sam sprzedałem kilka przedmiotów, których cena końcowa mnie zaskoczyła, a zwykle wyjście jest od 1zł.
W końcu popyt decyduje o wartości końcowej.
Patrząc na katalog Fi 2015 przy większości pozycji zastanawiam się czy w świetle upadającej branży warto było forować ogromne zwyżki. To chyba tylko dla satysfakcji posiadaczy, bo z rynkiem to nie ma nic wspólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
m^2

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, że wystawiający rozpoczyna aukcję od 1 zł nie jest niczym dziwnym, nie świadczy też o tym, że próbuje on skusić do zakupu, bo walor jest fałszywy.
Ponieważ rozpocząłem temat w związku z falszywkami wydania gnieźnieńskiego, jako przykład prawdziwych walorow gnieznienskich wystawianych o zlotowki podam zakończone przed ok 10 dniami aukcję, na których sprzedawca z Sopotu osiągnął za komplet w pięknym stanie i z gwarancjami coś około 4700.
Poziom startowy, to kwestia strategii marketingowej sprzedawcy. Niektórzy rzetelnie i cenieni zawsze wystawiają od złotówki ale są i tacy znami, którzy startują np od 30% katalogu.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 14:27    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Czytając w całości wątek oraz wypowiadane kwestie ciekawi mnie zdanie o upadającej branży i Katalogu Fischer. Wyjaśnię że ceny w Katalogu Fischer znalazły uznanie i są w wielu pozycjach zbieżne z Katalogiem Michel co było dotąd zawsze niemożliwe. Tak się złożyło że ostatnio byłem na aukcji w Niemczech gdzie chciałem nabyć dwa walory na miejscu okazało się że są fałszywe nadruki a gwarancja eksperta fałszywa i znaczki zostały sprzedane za 500 i 650 Euro netto z polskich lotów około 250 pozycji zostało sprzedanych ponad 200 z tego jedynie kilka może 10-20 lotów po cenie wywoławczej. Z innych polskich lotów pomylone opisy wydania lokalnego Mielca również znalazły nabywców ( wydanie I pomylone z III ) przy cenie 100 Euro uzyskano 160 Euro , 6 znaczków z Zduńskiej Woli II wydania ( tak naprawdę dwa znaczki prawdziwe kasowane , 4 znaczki czyste to Sieradz z tego dwa fałszywe ) przy licytacji 4 osób uzyskano cenę 850 Euro a cena wywoławcza to 400 Euro . Znaczek Polska nr 1 z kasownikiem Pilica w odcieniu 1 ac został sprzedany za 400 Euro przy cenie wywoławczej 100 Euro to są ceny netto + prowizja 20% + podatek. Nie widzę upadającej branży jeśli dodam że na sali nie klimatyzowanej było ponad 60 osób licytujących plus dwóch dealerów i licytujący przez telefon to trudno mi zgodzić się z tą opinią. W Polsce jest podobnie znaczki dobre poszukiwane zawsze znajdą nabywców co potwierdza opis aukcji allegro z wydaniem gnieźnieńskim które po okresie zapomnienia wróciło do łask ale to chyba głównie przez wprowadzenie odmian nadruków. Identyczna sytuacja jest z wydaniem ruiny Warszawy 380-385 które stało się numerem I na rynku. Co do fałszerstw pojawia się tego coraz więcej ale to głównie z faktu że pośrednicy i kupcy poza wytrawnymi i uznanymi osobami w branży to nowe osoby których wiedza jest mizerna a nauka jak widać kosztuje i to te osoby wprowadzają większość fałszerstw głównie z powodu że sami wcześniej te fałszerstwa nabyli licząc na zysk.
Myślę że analogiczna sytuacja się ma z opisywanym walorem 447 na Allegro ale co dziwić się sprzedawcy skoro w Niemczech parki oferowane są po 100 Euro i czasami znajdują się nabywcy a bardzo często dodaje się te znaczki aby podnieś wartość zbioru.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Kolega soryo1966 wie najprawdopodobniej więcej na temat branży i na podstawie własnego doświadczenia może polemizować ze stwierdzeniem o jej upadku. Jeśli pod terminem branża rozumiemy obrót walorami filatelistyczny. Nie wiem, czy spadek popularności filatelistyki przekłada się na branżę. Być może jeszcze nie. A to dlatego, że z braku zainteresowania młodszego pokolenia filatelistyką pojawiają się na rynku ciekawe kolekcje. Znajdują one jeszcze swoich nabywców, w całości lub w częściach, ale pewnie w ciągu kilku lat to się zmieni. Większość "super" walorów będzie skupiona w ręku niedużej grupy kolekcjonerów, co zabetonuje najprawdopodobniej rynek. Filatelistyka stanie się ekstremalnie elitarna, a wówczas i branża odczuje to bardzo silnie. Dziś póki co jest sporo radości z możliwości nabywania ciekawych walorów pod warunkiem, że ma się wystarczająco dużo wolnej gotówki. Co do rynku niemieckiego nie mogę zabierać mocnego głosu. Pojawia się tam bardzo dużo ciekawej Polski, opisy nieraz są mylne, czasem widać wyraźnie, że walory są nieautentyczne. Ze zbywalnością jest różnie, niektóre faktycznie zostają sprzedane z dobrym przebiciem, a niektóre nawet b.ciekawe pozostają niesprzedane bo ceny startowe są zbyt wysokie (np. jedna z ostatnich aukcji na której oferowano b.dużo walorów poczt lokalnych). Poza tym, jak często widzę na przykładzie tych aukcji które przegrywam, nabywa je kupiec, bo za chwilę jest on wystawiany na ebay.
Co do stwierdzenia soryo1966, że wydaniu gnieźnieńskiemu pomogło wprowadzenie odmian barwnych, to muszę powiedzieć, że to zabieg czysto marketingowy, który nie może znaleźć potwierdzenia w nakładzie. Trzeba pamietac, że wydano zaledwie po 100 arkuszy każdego znaczka i niestety ze względu na brak jakiegokolwiek zachowanego pełnego arkusza nie można stwierdzić czy nadruki są jednolitego koloru na całym arkuszu, czy nie.
Ale jest faktem, że kolory nadruków są różne. Tutaj zresztą mamy i inne przykłady, jak np Fi 234. Kto odróżnieniu wszystkie subtelności? A ceny szybują nawet 2-3 razy powyżej katalogu.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szewczyk Michał napisał:

A może jednak pozytywne czynniki ?
Materiał badawczy za niewielką cenę, ciekawość.
Skąd niezawodowi kolekcjonerzy mają wiedzieć, że to fałszywka ?

Bez przesady Smile kilka czystych egzemplarzy ciętej jedynki na jednej aukcji - co to za materiał badawczy, co tu badać, z czym to porównywać skoro wiadomo że to nie oryginały? Niezawodowy, zupełnie początkujący kolekcjoner prędzej kupi jakieś kolorowe znaczki egzotyczne - bo barwne, bo ładne. Skoro już ktoś kupuje "jedynkę" lub jednobarwne znaczki wydania krakowskiego to skądś wie, że w oryginalnej wersji to jest coś ciekawego i wiele wartego. Coś już przeczytał, coś wie - a skoro tak to na podstawie choćby tej skąpej wiedzy wraz z dodatkiem zdrowego rozsądku może więc uznać, że to nie mogą być oryginały.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 21:54    Temat postu: Gniezno Odpowiedz z cytatem

Nakład to około 200 arkuszy każdej wartości z tego duża część została znaleziona zbutwiała w 1940 roku w Poznaniu. Z tego materiału odnalezionego w Poznaniu były to odmiany wyłącznie a i b dla obu wartości innych nie spotkałem. Jeśli idzie o zachowane arkusze to znane są mi minimum trzy arkusze znaczka fi.72 oraz dwa znaczka fi.71. Z informacji jakie posiadam wiem że istnieje pełny arkusz 100 znaczkowy z nadrukiem odwróconym , dodam że w odnalezionych znaczkach w Poznaniu zlokalizowano nadruk odwrócony na poz.21 w arkuszu. To tyle uzupełnienia o Gnieźnie.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obecnie trzeba zwrócić uwagę na gumę przy wydaniu gnieźnieźskim,spotkałem znaczki zagwarantowane przez eksperta z lewą gumą, zresztą krakowskie też
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soryo1966 ma rację, Gniezno wydano w nakładzie po 200 arkuszy każdy, przepraszam za mylna informację. Przy tak niewielkim nakładzie jest pytanie o to w jaki sposób powstały odmiany barwne. Przecież farby do pokrycia 200 razy tej samej matrycy Fi 72 potrzeba było niewiele, a tu jeszcze mamy odmianę "czarną", której genezę starano się wyjaśnić kilka lat temu w dość burzliwej dyskusji. Niektórzy jej istnienie negowali ale atesty dla niej wydają.Odmiany barwne Fi 71 latwiej jest wyjaśnić , że względu na specyfikę druku.
Z odkryciem zbutwialych arkuszy w piwnicach dyrekcji poczty w czasach II wojny światowej byłbym jednak ostrożny. Trzeba pamiętać że Poznan wowczas zlokalizowany byl w Reichu, więc świadków tego odkrycia raczej nie ma. Być może wypłynęły zapasy innych spryciarzy. Trzeba pamiętać, że brak jest jakiejkolwiek dokumentacji (urzędowej) tej emisji, a ona sama nie ma cech unarodowiających.
Chętnie zobaczyłbym kompletny arkusz Fi 71. Pełen arkusz odwrotki byłby rewolucją, bo wówczas odwrotki mogłaby być każdego typu a nie tylko I. Nie powiem, wielu by się ucieszylo.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam znam wersję o znalezieniu arkuszy jeszcze w roku 1939, a nie w 1940. Wraz z nimi miało być też pismo "Ponieważ tymczasem nadeszły oryginalne znaczki, nie wykorzystane prowizoria zwraca się dyrekcji". - cytat za książką "Jarmark znaczków polskich".
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: