Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nowy. Prośba

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ba1

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 15:17    Temat postu: Nowy. Prośba Odpowiedz z cytatem

Witam. Od około pół roku zainteresowałem się(na nowo) filatelistyką i postanowiłem zebrać kolekcje polskich znaczków niestemplowanych głównie do 1952r. Wydałem już troszkę pieniędzy jednak mój zapał, co do uzupełniania zbioru maleje przede wszystkim ze względu na fałszywki. Nie wiem ile ich kupiłem (głównie na portalu aukcyjnym A...o) chociaż staram się kupować od oferentów, którzy mają bardzo dużo pozytywnych opinii. Póki, co szukam kontaktu w mojej miejscowości z doświadczonymi filatelistami. Dlatego mam prośbę do kolegów: czy wydano jakąś obszerną publikacje na temat fałszywek i jak je rozpoznawać?(Na razie wertuje archiwalne numery "Filatelisty"). Czy możecie polecić jakiś zaufanych sprzedawców z portalu aukcyjnego, którym można zaufać? Z góry dziękuje za wszystkie rady i sugestie jak również czekam na kontakt z doświadczonym filatelistą z mojego miasta. Adam z Lubina. Dolnyśląsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archeofil

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie cenniejsze walory filatelistyczne były i są fałszowane, szczególnie obecnie, przy aktualnych możliwościach technicznych. Żadna publikacja nie nadąży za fałszerzami, a zresztą po co? Zamiast opisywać fałszerstwa lepiej skupić się na jak najlepszym poznaniu materiałów oryginalnych.
Najbezpieczniej jest nie kupować żadnych drogich walorów bez atestu odpowiedniego eksperta (stempelki ekspertów na znaczkach też mogą być sfałszowane!).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: