Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Co warto zobaczyć?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agrest

PostWysłany: Sob Lip 01, 2017 23:09    Temat postu: Co warto zobaczyć? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Czy wie ktoś może gdzie w najbliższym lub odleglejszym czasie, w okręgu warszawskim lub na podlasiu gdzieś są jakieś, imprezy, wystawy, targi filatelistyczne lub Ciekawe miejsca gdzie można zobaczyć walory filatelistyczne?
Lub zobaczyć część historii poczty? Zabytki itd..
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agrest

PostWysłany: Wto Lip 04, 2017 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak myślałem .. Cisza Very Happy
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Sro Lip 05, 2017 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, cisza!
Wystarczy zajrzeć do terminarza wystaw na stronie Zarządu Głównego (http://www.zgpzf.pl/infopage.php?id=123) aby przekonać się, że w tym roku w Polsce nie odbędzie się ani jedna (!) wystawa filatelistyczna II stopnia. Mamy tylko dwie młodzieżowe i trzy okręgowe. Takiej posuchy dawno nie było!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Agrest

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie patrzyłem i nic nie znalazłem. Miałem nadzieje że nie o wszystkich jest tam napisane. (Jestem początkujący, mam to w stopce no ale nie ma stopek pod postami)
Rozjaśni ktoś pomocny co znaczy wystawa 1, 2 i 3. Nigdy nie byłem na żadnej.
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym różnią się wystawy I, II lub III stopnia? Najprościej byłoby powiedzieć, że m.in. minimalną liczbą ekranów wystawowych (I: 400, II: 170, III: 120), ale także znaczeniem (np. numerowane Ogólnopolskie Wystawy Filatelistyczne są organizowane raz na 4-6 lat, wystawy II stopnia są określane jako krajowe, a III stopnia jako okręgowe), ilością sędziów i wymogami, jakie są im stawiane, a także medalami, jakie można zdobyć za daną ilość punktów. Wszystkich różnic jest jednak znacznie więcej.
W sprawie szczegółów odsyłam do Regulaminu Ogólnego Wystaw Konkursowych dostępnego na stronie ZG PZF: http://www.zgpzf.pl/viewpage.php?page_id=38
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
filatelis

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 22:35    Temat postu: Nie byłem nigdy na wystawie filatelistycznej Odpowiedz z cytatem

Dyskutant AGREST aż 117 razy zabierał głos na Forum i przyznaje teraz:
,,Rozjaśni ktoś pomocny co znaczy wystawa 1, 2 i 3. Nigdy nie byłem na żadnej.''
Najprościej: Czym lepsze eksponaty (wg zdobytych punktów i medali) tym wyższa ranga wystawy. Wystawa i stopnia - najwyższa.
Informacja Szan. Kolegi, to swoista rozpacz i jednocześnie wizytówka naszej filatelistyki. Ale cóż, uczymy się całe życie rozumieć takie anomalie.
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 23:47    Temat postu: Re: Nie byłem nigdy na wystawie filatelistycznej Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedźi obydwu Panom. A co do .........
filatelis napisał:
Dyskutant AGREST......................
Informacja Szan. Kolegi, to swoista rozpacz i jednocześnie wizytówka naszej filatelistyki. Ale cóż, uczymy się całe życie rozumieć takie anomalie.

..to myślałem że wizytówką "waszej" filatelistyki (i mam tu na myśli kilka osób) jest chamstwo, snobizm, chytrość na wiedzę i wybujałe ego. He he. Skoro tak bardzo przynoszę wstyd "waszej" filatelistyce że zadaje pytania to ja już podziękuję temu forum. Nie mam zamiaru się przed nikim płaszczyć ani wielce prośić o odpowiedź.
Tak więc dzięki wszystkim którzy cokolwiek mi pomogli Very Happy
Dobranoc.

"Wiem że nic nie wiem" Sokrates
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Nie każdy odrazu wszystko wie. Dojście do wiedzy wymaga czasu.
To że
Cytat:
Dyskutant AGREST aż 117 razy zabierał głos na Forum
może świadczy o tym że chce jej jak najwięcej zdobyć.

W jednym Kol. @filatelis ma rację że smutny jest niestety trochę obraz POLSKIEJ filatelistyki jednak jeszcze bardziej mnie martwi to że Kol. @ Agrest ma chyba sporo racji mówiąc
Cytat:
...że wizytówką "waszej" filatelistyki (i mam tu na myśli kilka osób) jest chamstwo, snobizm, chytrość na wiedzę i wybujałe ego...

Przykre ale prawdziwe.
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że wiele z dyskusji na tym forum kończy się tak, jak ta - obrażaniem się na siebie. Ale cóż, takie czasy Sad
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 09:16    Temat postu: Re: Nie byłem nigdy na wystawie filatelistycznej Odpowiedz z cytatem

filatelis napisał:
Dyskutant AGREST aż 117 razy zabierał głos na Forum i przyznaje teraz:
,,Rozjaśni ktoś pomocny co znaczy wystawa 1, 2 i 3. Nigdy nie byłem na żadnej.''
[...]

Szanowny Kolego Filatelis, może gdyby zechciał się Kolega podzielić swoją wiedzą na tym Forum więcej niż 10 razy, to może sytuacja, w której wyciąga Kolega tak daleko idące wnioski, nie miałaby miejsca.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebnie taka wymiana komentarzy prowadzi do podsycania sporu i agresji słownej. Żyjemy w czasach, kiedy (prawie) WSZYSTKO można znaleźć w Internecie. (Niektórzy twierdzą, że czego tam nie ma, nie istnieje) Trzeba więc tylko chcieć. Zanim zadamy takie pytanie, zapytajmy o to np. Google. Administratorom, moderatorom i piszącym informacje na różnych stronach internetowych należy się po prostu więcej szacunku. Oni pracują i pakują w internet wiedzę, żeby inni zwyczajnie poszukali. Na forach dyskusyjnych powinniśmy pytać, kiedy czegoś nie znajdziemy w ogólnodostępnych mediach. Tylko tyle. Nie ma się co obrażać.
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie nie obrażam nie mam 13 lat. Proszę wpisać w google co znaczy wystawa II stopnia. Jeśli już coś wyskoczy to regulamin.
(Nie pojęty, nie do ogarnięcia dla nowicjusza). Dlatego pytam na forum i dostaje prostą odpowiedź na chłopski rozum. Takiej oczekiwałem taką dostałem.
Ja jestem zdania że młodych nie krytykować tylko dopingować.
A jeśli kogoś wkurza że piszę pod swoim pytaniem tekst typu
" cisza tak myslałem". To no sory nikogo tym nie obrażam więc nie wiem po co ta agresja.
Temat ten usunę niebawem bo brzydko wygladaja na forum takie tematy i nie od tego jest forum.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Agrest, czy Kolega przypadkiem nie prezentuje postawy "Brawo JA"? Niezależnie co i jak będzie, zwyciężę Ja.
Oczywiście może Kolega tez zapytać Wujka Google "Wystawa filatelistyczna". Znajdzie Kolega wówczas dużo więcej informacji o wystawach, tam pojawią się takie terminy takie, jak np. "Okręgowa", czy "wystawa III stopnia" i szereg innych w temacie. A zatem podchodząc do problemu otwarcie i analitycznie oraz z chęcią na danie z siebie trochę wysiłki i czasu można ułożyć puzzle w całość lub w większy fragment. Jak wyczerpiesz to źródło może wówczas regulaminy na stronie ZG będą bardziej zrozumiałe? Może wówczas inaczej Kolega sformułowałby zapytanie na FFP i otrzymał także inną odpowiedź.
NIe ma nic złego w zadaniu pytania ale nie można oczekiwać, ba żądać, aby wiedzę ktoś podał na talerzu.
W każdym środowisku są ludzie "chytrzy" na wiedzę ale i tacy, którzy szanują swój czas i wysiłek jaki wykonali aby coś osiągnąć. Czy to znaczy, że mają wszystko, od razu "dać" bo Kolega prosi? A może pokazać drogę? Może idąc tą drogą Kolega odkryje coś więcej niż tylko wiedzę na bardzo szczegółowy temat, który był powodem rozpoczęcia podróży w świat wiedzy? Studiując problem, robiąc czasem kilka kroków w jedną z odchodzących od głównej drogi ścieżkę dowie się Kolega czegoś więcej a przede wszystkim zdobędzie coś bezcennego. Doświadczenie, samodzielność oraz poczucie satysfakcji z własnego zwycięstwa, pokonania własnych słabości, zdobycia umiejętności odróżniania złota od "złota głupców".
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego m^2 z całym szacunkiem oczywiście...
Jak powinienem zadać pytanie żeby otrzymać odpowiedź? Czy po prostu o nic nie pytać i samemu kopać tone wiedzy (bo nie określiłem ściśle się co do kierunku kolekcjonowania)
Pewnie nie będę nigdy fachowym filatelistą zbieram bo lubię to co mi się podoba. Kolekcjonuję Polskę od początku do 1981 bo wtedy się urodziłem. Trochę Chiny bo ładne , GG, danzig, USA, Kolonie najróżniejsze bo też ładne. Błędów trochę szukam.I teraz jak to wszystko ogarnąć, całą wiedzę naraz ?Smile Nie da się, a nie tylko filatelistyką człowiek żyje wiec czasu mało.Zaintrygowały mnie wystawy, więc grzecznie się zapytałem. Z czasu zdarzy mi się napisać coś głupiego w stylu. " no tak Cisza Very Happy " - i to wcale nie jest złośliwe. Wręcz przeciwnie. A jak ktoś nie chce to niech nie odpowiada zostanie pusty temat i tyle trudno. Nie ma co dogryzać komuś bo ktoś się pyta są różni ludzie i różni kolekcjonerzy. Filatelistyka żyje i o to chodzi chyba. A to co kto i jak zbiera czy ma pojęcie czy nie czy dopiero będzie miał. To kogo to obchodzi. Filatelistyka ma łączyć chyba.

Ostatnio zmieniony przez Agrest dnia Pią Lip 07, 2017 14:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Agrest, ucz się i pytaj. Tylko synergia daje maksymalne efekty.
A zainteresowania masz obszerne. Jeśli ograniczasz się tylko do "wkładania" walorów do klasera to nie ma znaczenia ale jeśli chcesz mieć specjalizowane zbiory to zbierasz dużo, za dużo. Wówczas nigdy nie ogarniesz należycie całości.
Ale oczywiście nie ma nic złego w zbierania w tak obszernym zakresie.
Moje jest dużo skromniejsze i ciągle muszę się uczyć Shocked
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: