Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nowa "moda" - znaczki samoprzylepne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
al

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj tak:
https://www.youtube.com/watch?v=nWMcVYgIZjM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam i stosuję tę metodę, ale jest ale. Przy niewielkiej nawet praktyce w 8 na 10 przypadków to się udaje. Są jednak kleje, które się nie poddają.
Powrót do góry
Karbulot
Gość

PostWysłany: Nie Mar 20, 2016 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre kleje same odchodzą, tak jest w przypadku duńskich znaczków. Po namoczeniu w zwykłej wodzie elegancko odkleja się taka cienka gumowa skórka, w jednym kawałku. Ona się nie rozpuszcza w wodzie, ale łatwo odkleja od znaczka. Niestety z angielskimi znaczkami tak łatwo nie ma, tutaj klej trzyma się mocno i nie puszcza.

Na tym filmie to nie wiem jak ten człowiek drapie tą linijką. Mokre znaczki są bardzo delikatne, łatwo je porwać.
Powrót do góry
Karbulot
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w wysyłkowym sklepie, gdzie kupuję to i owo znalazłem taki produkt:
http://www.nordfrim.dk/frimaerkeloesner-prinz
Niestety, opisu duńskiego nie ma, a niemieckiego nie znam. Coś napisano o gumie, ale czy to likwiduje także gumę samoprzylepną?
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czymkolwiek ten płyn jest, nie likwiduje gumy, tylko ją zachowuje. Tak wynika z tłumaczenia tekstu umieszczonego na opakowaniu w języku niemieckim, angielskim i francuskim.
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zakładając nowego tematu, jako że była tu mowa o nie przez wszystkich poważanych znaczkach samoprzylepnych, powiedzcie mi co sądzicie o takich "perełkach" jak znaczek z porcelany, znaczek haftowany czy znaczek "spodnie" wysadzany kryształkami?
Nie ukrywam że z ciekawości zamówiłem sobie po sztuce. Jednak pytanie mam jeszcze jedno - czy to wciąż jest filatelistyka?

https://onlineshop.post.at/onlineshop/briefmarken---philatelie/briefmarken/bloecke/lederhose_11350
https://onlineshop.post.at/onlineshop/briefmarken---philatelie/briefmarken/bloecke/klassische-markenzeichen--augarten-porzellan-wiener-rose-block_10527
https://onlineshop.post.at/onlineshop/briefmarken---philatelie/briefmarken/bloecke/enzian-block_3084
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Sob Maj 07, 2016 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieliśmy na zakonczonym w zeszłym roku Studium Filatelistyki jeden z wykładów na ten temat właśnie. Kol. Zdzisław Mąka opowiadał o różnych takich "rodzynkach" i zarazem je pokazywał. Ja też takowe różne zbieram (tych akurat nie mam) i z ciekawością tego wysłuchałem. Dzisiejsza technika umożliwa produkcję znaczków na różnych materiałach a że są na to chętni to takie znaki pocztowe też się ukazują a skoro to znak pocztowy to jest to filatelistyka Smile
Powrót do góry
Pat_i_kot

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem dwa znaczki samoprzylepne - amerykański i francuski - oba znajdujące się na oryginalnym papierku. Chciałbym jednak umieścić je w klaserze jako samodzielne i zastanawiam się, jak usunąć oryginalny klej. W tym temacie proponowano zastosowanie benzyny aptecznej oraz przedstawiono film z YouTube, gdzie klej usuwany jest środkiem Fuelite będący roztworem węglowodorów. Pod tym filmem w komentarzach ktoś inny zalecał WD-40.

Chciałbym usystematyzować tę wiedzę. Jak, według Was, najlepiej zabrać się za usuwanie kleju, nie ryzykując uszkodzenia znaczka?
Powrót do góry
ted8491

PostWysłany: Nie Sie 13, 2017 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Allegro można kupić płyn firmy Lindner do odlepiania znaczków samoprzylepnych.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Sie 16, 2017 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Pat_i_kot"]Otrzymałem dwa znaczki samoprzylepne - amerykański i francuski - oba znajdujące się na oryginalnym papierku. Chciałbym jednak umieścić je w klaserze jako samodzielne i zastanawiam się, jak usunąć oryginalny klej.

A taki znaczek bez kleju to już chyba nie ma ** ?
Czyli wyceniany jako czysty bez kleju - to spora utrata wartości ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
archeofil

PostWysłany: Czw Sie 17, 2017 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie, już nie ma **, ale cóż - każdy może zbierać, co chce.
Ja zbieram tradycyjnie, czyli albo znaczki czyste z klejem (gumą), czyli ** (Postfrisch), albo kasowane bez gumy. Znaczek czysty bez gumy jest dla mnie znaczkiem uszkodzonym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: