Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Wartosć waloru a atest eksperta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cris82

PostWysłany: Sro Lis 21, 2018 23:17    Temat postu: Wartosć waloru a atest eksperta Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio zaciekawiła mnie tematyka filatelistyki. Zacząłem nieśmiało nabywać pierwsze abonamentowe roczniki i w sumie zaczęło mnie to wciągać. Z racji tego, że jestem totalnie zielony w kwestii autentyczności znaczków mam pytanie. Od jakiej wartości waloru warto poprosić sprzedającego o gwarancję eksperta? Przeglądając oferty np na allegro rozbieżności cenowe bywają spore a stany przynajmniej na fotkach zwykle są zbliżone w mojej amatorskiej ocenie. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m^2

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo do wartości chyba 100,- koszt (wyrażony kwotą) potwierdzenia prawdziwości waloru przez eksperta w postaci przystawienia jego pieczątki gwarancyjnej jest stały. Gdy wartość jest wyższa jest to zwykle 4% wartości katalogowej. Gdy wartość katalogowa przekracza bodajże 500,- jest zalecany (przez kolegium ekspertów pzf) atest. Trzeba pamiętać, że w każdy wypadku musisz jeszcze ponieść koszty przesłania i zwrotu waloru.
Zatem sam sobie odpowiedz, z jakiego powodu potrzebne Ci jest potwierdzenie autentyczności i wówczas decyduj.
Powrót do góry
cris82

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: