Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Podrobione znaczki na alegro masówki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuba

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 21:57    Temat postu: Podrobione znaczki na alegro masówki Odpowiedz z cytatem

Witam.Napewno wszyscy którzy kupuja znaczki na alegro spotkali sie z kolegą mr exclusive(bądz podobny nik nie będe juz szukał) sprzedaje on walory filatelistyczne(o ile mozna te fałszywki wogóle tak nazwać ) np. takie znaczki jak fi 71 i 72 bardzo dobrze podrobione,według mnie znaczki te pochodza z okresu w ktorym powstały oryginały a pozatym są dobrze zrobione sfałszowane nadruki na oryginalnych znaczkach ze znakiem wodnym(wedlug mnie) ale sprzedaje rowniez takie bez gumy drukowane na papierze ogolnodostepnym z wypłowiałymi kolorami(znaczna większość z tego co ja kupiłem) znaczki te nieraz otrymują dosyc wysokie kwoty.Uwazam ze pomimo tego iż ten alegrowicz sprzedaje te znaczki(już od dłuszego czasu) jako fałszywe to powinno być to zabronie chociażby dlatego ze są to przedmioty kolekcjonerskie i podrobienie (a zresztoł nie będe sie rospisywal ale każde fałszerstwo wedlug prawa jest zabronione).W zwiazku z powyszym chcialbym wiedziec co sadzą o tym inni filatelisci zarówno zaawansowani jak i sredniozaawansowani tacy jak ja.Uważam że ten proceder w jakiś sposób powinien zostac zakończony dlatego że napewno nie prowadzi to do niczego dobrego a napewno do rozwoju filatelistyki polskiej.Pozdrawiam kuba i czekam na posty od innyc użytkowników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mashec

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. proponowalbym wrzucic jakis link do jego aukcji. W jednym z ostatnich nr filatelista.info byl artykul o zakupach na aukcjach internetowych. Nie jest zabronione sprzedawania kopi lub falsyfikatow jesli jest to podane przy sprzedazy. zostaje kwestia w jaki sposob to opisal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem był poruszany wiele razy, i na tym i na innych forach. Rzecz w tym, że nie ma w istocie paragrafu, który by zabraniał tego typu działalności. Znaczek, który nie ma już ważności obiegowej w świetle prawa polskiego nie jest już papierem wartościowym.
Inna sprawa to fakt, że eksperci filatelistyczni nie mogą oznaczać walorów fałszywych, jeśli takowe otrzymają do ekspertyzy, bez zgody na to ich właścicieli.
Jedynie jeśli ktoś w pełni świadomie sprzeda taki walor fałszywy jako prawdziwy - wtedy mamy do czynienia z przestępstwem.
Proceder można by ukrócić, gdyby wymóc na sprzedawcach umieszczanie trwałej informacji na takich obiektach, że jest to fałszerstwo (w niektórych krajach (np. Niemcy) krążą na rynku tzw. "nachdrucki" - kolekcjonerskie kopie rzadkich znaczków, ale są one specjalnie oznaczone). Ale Allegro tego nie zrobi - "kasa, misiu, kasa".
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też natknąłem się na takiego "fachowca" na Allegro. Co prawda miał zaznaczone, że to falsyfikaty, ale jak spytałem się go , czy mają stempelki ekspertów, że to falsyfikat, to zwymyślał mnie od nieuków i laików, bo czegoś takiego nie stosuje się. Jak mu udowodniłem, że eksperci sygnują falsyfikaty stempelkami np. "falsum" lub "FP", to zamilkł i nie odezwał się więcej. Nie tylko na Allegro, ale też na eBay są wystawiane falsyfikaty.
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400023443310&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX&refitem=400020309100&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget&_trksid=p284.m185&_trkparms=algo%3DSI%26its%3DI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26ps%3D42
Jeżeli wyraźnie wystawiający poinformuje, że to falsyfikat, i znaczek jest opatrzony stempelkiem, to myślę że wtedy kupujący wie co kupuje. Ale jeśli sprzedający napisze tylko tak jak tu: Fi 32 * F VI poz 89 , falsum - Melnik
http://allegro.pl/item506509652_fi_32_f_vi_poz_89_falsum_melnik.html
to nie każdy będzie wiedział o co chodzi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: