Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poczta przychodząca jako temat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwidzin

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 22:50    Temat postu: Poczta przychodząca jako temat Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was zbiera może walory poczty przychodzącej? Zastanawiam się bowiem, czy nie poszerzyć mojego skromnego "gdańskiego" zbioru o np. ciekawe przesyłki adresowane do Gdańska, powiedzmy do 1950 roku. Nie chcę za bardzo wychodzić poza to co dotąd zbieram ale przyznam, że przeokropnie kusi mnie klasyka. Jakieś ciekawe całości, karty ilustrowane czy sekretniki adresowane nach Danzig sprawiłyby mi sporo radochy. Czy tego typu zbiorek ma filatelistyczną rację bytu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_pzf

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g mnie takie zbieranie jest bez sensu. Proponuję pozostać przy Gdańsku spróbować go specjalizować i badać! Przed tego typem decyzjami proponuję zapoznać się z regulaminami wystawowymi i wtedy będzie jaśniej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kwidzin

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby na pewno bez sensu? Przeglądając galerię polskich eksponatów filatelistycznych, natknąłem się na ciekawe przedstawienie Znaki pocztowe Starogardu Gdańskiego do 1920 roku, gdzie kilka kart poświęcono stemplom odbiorczym. Zakładam więc, że coś mogłoby być na rzeczy.
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw piszesz o listach przychodzących do Gdańska a teraz piszesz o stemplach odbiorczych Gdańska. To naprawdę są dwie różne rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ryszard

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ajtam... ajtam Wink widać, że kolega kwidzin bardzo pasjonuje się tym co robi a do tego co chce robić to aż mu ślinka cieknie a tu mu takie jakieś "regulaminowe" teksty Redaktor wrzuca - więcej luziku, chce niech zbiera. Przecież nie trzeba na wszystko patrzeć jak na wystawowe eksponaty.
Moim zdaniem baaardzo ciekawy pomysł na kolekcję (pasję), życzę powodzenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: