Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Polski nr.1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rricardoo

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 11:17    Temat postu: Polski nr.1 Odpowiedz z cytatem

Witam, nosze sie z zamiarem zakupu polskiego nr.1
Prosze o porady,wskazowki.
Czym sie kierowac, na co zwracac uwage.
Stemplowany czy tez nie stemplowany w jakich kolorach ?
Prosze o wszelkie opinie na temat tego znaczka.
Bedzie to moj pierwszy znaczek i nie chcial bym popelnic jakiegos wielkiego bledu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_pzf

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby precyzyjnie odpowiedzieć na zadane pytanie napisz proszę jaki będzie drugi znaczek jaki trzeci itd. Czy ten zakup to jakiś kaprys, lokata kapitału czy może początek jakiegoś zbioru?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rricardoo

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej traktuje to jako inwestycje, ale z pewnoscia skonczy sie tak, ze po pwenym czasie tak sie do niego przywiaze i bede mial wielki sentyment, ze bedzie bardzo trudno mi sie z nim rozstac.
Po zakupie tego wybranego, pojawi sie jakis inny wymarzony a potem nastepny i tak dalej... Moze uda mi sie stworzyc ladna kolekcje.
Od jednego zazwyczaj sie zaczyna i z uplywem czasu czlowiek sie wciaga, zglebia wiedze i staje sie to pasja.
Wiem to z mojego doswiadczenia z numizmatyka. Przed laty kupilem kilka monet. Traktowalem to jako inwestycje, ale z czasem dokupowalem inne. Teraz posiadam kolekcje i kiedy ktos mi mowi zebym ja sprzedal to az mnie trzesie Mad jak o tym pomysle, za nic nigdy jej nie sprzedam.
Cieszy mnie ona i bardzo jestem do niej przywiazany. Mysle, ze z znaczkami bedzie podobnie.
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nietypowe podejście, ale cóż. Jak kto lubi Smile Ja proponowałbym (jeżeli mowa o polskich) zakup zbioru ma allegro typu Polska 1960-90. Zwykle takowe są pozbawione tych kilku droższych bloków i cena to zaledwie od 150 do 300 zł. Taniocha, a to aż kompletne 3 dekady Exclamation (powiedzmy bez tych kilku bloków i arkusików) Jeżeli to by zaciekawiło to wówczas drążyłbym temat i dokupywał. Taka jedynka jakiej by opcji nie wybrać zawsze będzie droższa niż taki zbiór, a jeden znaczek nie da takiej frajdy jak 1000 Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FDC
Gość

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rricardoo napisał:
W chwili obecnej traktuje to jako inwestycje.

Ja osobiście proponuje zostać jednak przy inwestowaniu w złoto lub srebro (sam zacząłem inwestować w srebrne numizmaty) w filatelistyce trudno o wysoki wzrost wartości rynkowej danego waloru - chyba ze to są najlepsze pozycje, ale to i tak kilka procent. To nie będzie kilkutysięczny wzrost procentowy jak przy emisji 200 zł z XIII Międzynarodowego Konkursy pianistycznego im. F.Chopina z 1995 roku Wink.
Co do wartości kolekcjonerskiej - hobbystycznej - filatelistyka jak najbardziej, wciąga na całego. Gorąco zachęcam.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakiej cenie jest teraz zg. z kat. Fischera "jedynka" czysta w stanie b.db. z atestem Schmutza? Mam możliwość kupienia. Pochwale się wam jak się uda kupić.
Powrót do góry
AOJ

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 60000-400000 zł w zależności od odmiany.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

40 czy 4 tysiące? Chyba nastąpiła pomyłka w liczbie zer? Sprzedawca wystawiał go za 5.900 zł.Więc chyba coś nie gra?
Powrót do góry
AOJ

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny z pełnym orginalnym klejem 60 - 400 tysięcy. Z podlepką 7,500 do 45tys.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allefree.pl/galeria/385879/1

Myślicie że cena 5.500 zł jest adekwatna. Wydaje mi się że jak za tego typu walor jest interesująca. Stan znaczka jest bardzo dobry jak to określił ekspert "dobry" i jest niekasowany.

Ostatnio zmieniony przez Bartosz dnia Nie Gru 11, 2011 13:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważaj trochę kolego na to co kupujesz, bo na popularnych serwisach aukcyjnych pojawiło się wiele podróbek z gwarancjami i czym sobie tylko zażyczysz.
Ludziska wykorzystują fakt że "lamerzy" filatelistyczni z szybko zarobiona kasa chcą w coś "zainwestować" żeby mieć się czym chwalić, i żyć że świadomością - "JA to mam".
Im większy popyt, i medialny bełkot o niewyobrażalnej wartości starych znaczków tym więcej tego gów^#%* się pojawia.
Powrót do góry
AOJ

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na znaczek zdorabianą gumą ( patrz atest ) to cena wysoka.
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facet wygląda na poważnego sprzedawcę, walor ma foto-atest, czego można więcej oczekiwać? Znaczek z jasnymi odcieniami 10 lat temu był szacowany przez Fischera na ok 4-5 tys zł. Przy założeniu że wartość wzrasta ok 5 % rocznie do daje nam 2.500 zł przez 10 lat. Wydaje mi się (moje subiektywne wrażenie) że nie jest łatwo dziś zarobić na znaczkach bo popyt jest znacznie mniejszy niż kiedyś. No sam nie wiem ale wydaje mi sie że te 5-6 tyś za ten znaczek to jest wystarczająca kwota a i tak za duża żeby ludzie się "zabijali" o niego. Może ktoś ma z tym znaczkiem jakieś doświadczenia cenowo-handlowe?
Pzdr.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FDC napisał:
Uważaj trochę kolego na to co kupujesz, bo na popularnych serwisach aukcyjnych pojawiło się wiele podróbek z gwarancjami i czym sobie tylko zażyczysz.
Ludziska wykorzystują fakt że "lamerzy" filatelistyczni z szybko zarobiona kasa chcą w coś "zainwestować" żeby mieć się czym chwalić, i żyć że świadomością - "JA to mam".
Im większy popyt, i medialny bełkot o niewyobrażalnej wartości starych znaczków tym więcej tego gów^#%* się pojawia.

rozumiem że podważa Pan atest ?
Powrót do góry
morganghost

PostWysłany: Pią Sty 06, 2012 00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Przy założeniu że wartość wzrasta ok 5 % rocznie do daje nam 2.500 zł przez 10 lat.

Biorąc pod uwagę jeszcze inflację to będzie jeszcze mniej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: