Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Oferty roczników.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymonbobry

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 23:57    Temat postu: Oferty roczników. Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/polska-roczniki-1966-1990-czyste-i1686988541.html
http://allegro.pl/polska-1966-1990-w-klaserze-czyste-hit-i1691744479.html

Zaczynam z filatelistyką i znalałem na allegro takie dwie oferty(szrot z PRL-u), obie z tego samego miasta, ceny bardzo niskie i wiele tych samych roczników w pozostałych przedmiotach sprzedającego.Mogę mieć podejrzenie że są to fałszerstwa? Doradzilibyście kupować czy 'olać to', miał ktoś kontakt ze sprzedającymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Szymonie,
polskie znaczki nie sa moim konikiem, ale z tego co wiem, to raczej z abonamentu nie ma co falszowac (po prostu sie nie oplaca) z tamtego okresu. Mysle ze to zwykla aukcja, z uczciwa cena BCM. Dzieki za linki, dodam sobie do obserwowanych - jestem ciekawy za ile zejdzie masowka z PRLu.
Podejrzewam ze znalazles ceny calych rocznikow gdzies w internecie, zsumowales sobie i nie potrafisz dowierzyc roznicy cenowej. Niestety, cena katalogowa a cena rynkowa roznia sie od siebie. To co jest w katalogu czesto nie odzwierciedla sytuacji rynkowej, nasycenia rynku. Ceny katalogowe mozna przyjac tylko za orientacyjny wskaznik (ciagle mam na mysli walory z PRLu).
A co chcesz zbierac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymonbobry

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem w spadku po dziadku znaczki od 44 do lat 80-tych, chciałbym pouzupełniać jego kolekcję, a gdy to zrobię to w miarę posiadania funduszy zebrać jeszcze Polskę przedwojenna, a za priorytet to obrałem Generalną Gubernie;)
Trochę mnie ta cena zdziwiła, bo 25 pełnych roczników za takie pieniądze kupić...
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie ktoś dostał kolekcję w spadku i nie próbuje się jej pozbyć, tylko rozbudować. Jak poczytasz to forum, to dowiesz się, że takich przypadków (handlujących spadkobierców lub strychowych znajdowaczy) mamy tu najwięcej. Jesteś więc wyjątkiem godnym naśladowania.
Co do wartości roczników znaczków, to tak jak pisał Kolega Mariusz reguluje to tak naprawdę rynek. Czasem po prostu ma się szczęście i za przysłowiowe "grosze" kupi się coś, co katalogi wyceniają w kilka razy drożej, bo np. ktoś zaniża cenę, bo chce szybko sprzedać. Mnie np. jakiś czas temu udało się kupić 20 pełnych roczników niestemplowanych znaczków watykańskich za 170 zł, a wartość katalogowa tych znaczków wg katalogu Michela to w przeliczeniu z euro ponad 430 zł.
Warto przy zakupach też brać pod uwagę, że najlepsze (czyli najniższe) ceny dla popularnych znaczków uzyskuje się w kraju ich wydania - np. ja znaczki watykańskie kupuję głównie u Włochów, bo oni mają tak nasycony nimi rynek, że nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny przesyłek, to i tak bardziej się opłaca tam kupować niż np. na naszym Allegro. Analogicznie znaczki francuskie kupowałbym od Francuzów, a niemieckie od Niemców. Polskie znaczki najtańsze będą więc w Polsce Smile. Oczywiście są od tej reguły wyjątki, ale generalnie ta zasada (przynajmniej u mnie) jak na razie się sprawdza.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w kolekcjonowaniu.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNWu napisał:
Nareszcie ktoś dostał kolekcję w spadku i nie próbuje się jej pozbyć, tylko rozbudować. Jak poczytasz to forum, to dowiesz się, że takich przypadków (handlujących spadkobierców lub strychowych znajdowaczy) mamy tu najwięcej. Jesteś więc wyjątkiem godnym naśladowania.

Ja też jestem wyjątkiem. Też dostałem „kilka” znaczków Rosji i CCCP i uzupełniam braki, ale mało jest chętnych, którzy chcą mi pomóc. Crying or Very sad

eNWu napisał:
Warto przy zakupach też brać pod uwagę, że najlepsze (czyli najniższe) ceny dla popularnych znaczków uzyskuje się w kraju ich wydania - np. ja znaczki watykańskie kupuję głównie u Włochów, bo oni mają tak nasycony nimi rynek, że nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny przesyłek, to i tak bardziej się opłaca tam kupować niż np. na naszym Allegro. Analogicznie znaczki francuskie kupowałbym od Francuzów, a niemieckie od Niemców. Polskie znaczki najtańsze będą więc w Polsce Smile. Oczywiście są od tej reguły wyjątki, ale generalnie ta zasada (przynajmniej u mnie) jak na razie się sprawdza.

Nie zawsze tak jest. Np. znaczki Rosji i CCCP w Polsce są tańsze niż w Rosji.
Twisted Evil
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierunku radzieckiego i rosyjskiego pod kątem przedstawionej przeze mnie teorii akurat nie sprawdzałem, ale jak napisałem: są wyjątki od reguły i to pewnie jeden z nich.
Powrót do góry
szymonbobry

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez głowę mi nawet myśl żeby to sprzedać nie przeszłaWink Najgorzej będzie z tymi przedwojennymi bo troche jednak kosztują, ale od zaraz wszystkich nie muszę miećWink
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie roczniki ** 1966-1990 zeszły za 207,50 PLN. Wg ceny katalogowej na kzp.pl ---> ~1300 PLN czyli za ok. ~15% ceny katalogowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: