Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Czy to rodzaj fałszerstwa?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniek

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 23:52    Temat postu: Czy to rodzaj fałszerstwa? Odpowiedz z cytatem

Nie tak dawno odklejając znaczek z koperty (Toruń) zorientowałem się, że jest on przecięty na pół. Po jakimś czasie dostałem list od tego samego sprzedawcy tym razem znaczek malina, też jest przecięty na pół, czy jest to metoda kasowania znaczków w Bydgoszczy, czy osoba wysyłająca wpadła na pomysł przecięcia 2 skasowanych znaczków i z czystych części skleił jeden znaczek, oszukując pocztę? Czy jest to sposób kasowania, czy fałszerstwo? Dodam, że maliny są sklejone na minimalną zakładkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ptr_pl

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten Pan tak ma Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro to przesyłki od tej samej osoby, to wygląda to oszustwo na szkodę poczty popełnione przez tą osobę.
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie fałszerstwa są znane od 1840 roku w momencie ukazania się a Anglii pierwszego znaczka. To jest fałszerstwo na szkodę poczty. Takiego cwaniaka proponuję ordynarnie zakablować na poczcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maniek

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli moja teoria o z klejeniu z dwóch kasowanych 1 czystego była słuszna. Dziękuje za rady, mam jeszcze pytanie, maliny oczywiście włączę do swojego zbioru, a co z Toruniem? Skoro jest odklejony to chyba nie jest dobrym walorem do kolekcji(każdy znaczek mogę przeciąć na dwie części)
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te maliny można ewentualnie wykorzystać w eksponacie tradycyjnym dokładnie opisując.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozumiem specjalizujesz się w kolekcjonowaniu oszustw, które przeszły normalny obieg pocztowy ? Swoją drogą ciekawa specjalizacja Smile
Dwie połówki "Torunia" można nakleić na kawałek papieru (np. czystą kopertę) i też będzie wyglądał jak "nowy", ale brak będzie części stempla pocztowego, więc tak nie do końca będzie udawał znaczek z obiegu ...
Powrót do góry
maniek

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie specjalizuje się w zbieraniu oszustw, ale skoro trafiły do mnie takie znaczki to ich nie wyrzucę(gdyby były w porządku poszły by do kosza) Będą wyeksponowane koło stemplowanego abonamentu. A oszustwo odkryłem przypadkiem, bo ktoś spytał mnie jak odklejam znaczki, więc pokazałem ma przykładzie Torunia.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł stary jak świat Very Happy Zresztą - na podobny "pomysł" wpadła kiedyś administracja pocztowa po rewolucji w Afganistanie w 1973 r. i obaleniu króla Mohammeda - zapasy znaczka lotniczego z 1971 r. (Mi. 1104) pozostawiono w obiegu, ale odcinano z niego lewą część z podobizną obalonego króla (nominał pozostawał na drugiej połówce) Very Happy Oczywiście po jakimś czasie zdano sobie sprawę, że jest to świetny impuls do nadużyć, bo co sprytniejsi używali znaczki już raz wykorzystane, na których stempel odbity był tylko na tej lewej części Smile Widziałem taki list swego czasu w jednym z angielskich sklepów filatelistycznych.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej_zgpzf napisał:
Takiego cwaniaka proponuję ordynarnie zakablować na poczcie.

Ewangelia według Św. Jana. Rozdział 8. (J8,7)
Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem
Powrót do góry
Easy

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rowniez spotkalem sie z tym oszustwem w polsce. Wg mnie po czesci jest to wina poczty za zle kasowanie znaczka mam bardzo duzo znaczkow co sa skasowane tylko narozniki. Na zachodzie znacki sa kasowane nie pol na znaczku pol na kopercie tylko caly kasownik na znaczku a ranty na kopercie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: