Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

aukcja alfil

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 10:26    Temat postu: aukcja alfil Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem wczoraj mail informujący o aukcji: www.alfil.cz
Ciekawość oczywiście wzięła górę nad ostrożnością informatyczną.
Strona startowa, wybrałem Polska i po chwili widzę :

lot 576 aukcja pisemna 3 znaczki z nadrukami fałszywymi

dużo trzeba abym się załamał, ale za 100 zł fałszywkę z premedytacją do obiegu wprowadzać to mocna przesada.

Michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
347

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie przypadkiem 100 koron ? czyli ok 15 zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

347 napisał:
a nie przypadkiem 100 koron ? czyli ok 15 zł

Oczywiście koron, ale raczej nie walutę mam na myśli Smile
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkanaście razy skorzystałem z oferty tej aukcji i jak do tej pory nie sparzyłem się. Ceny są OK, walory też, te które trzeba "przechodziły" przez ekspertów bez zastrzeżeń. I dziwię się, że właśnie z premedytacją wystawione zostały takie fałszywki - nawet za tę "symboliczną stówę" Kč.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja niestety nie podzielam dobrej opinii Kolegi "piotr63" o materiale na aukcjach alfil.cz i jakości obsługi klientów przez firmę prowadzącą aukcje.
Zdarzyło mi się otrzymać materiał niezgodny z opisem ale autentyczny, fałszywek nie było.
Jednak w tym wypadku dyskusja nie dotyczy jakości materiału a faktu wystawienia fałszywek. Jest co prawda informacja, że walory nie są autentyczne ale nieoryginalny materiał nie powinien być, moim zdaniem, wystawiany.
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, może miałem więcej szczęścia, lub kupowałem mniej "zaawansowane" walory. Nieważne. Clou tej dyskusji jest fakt oficjalnego wystawienia na aukcji filatelistycznej (!) fałszywek.
Ale może nie czepiajmy się wyłącznie alfil.cz Odnoszę podobne wrażenie niesmaku przeglądając inne popularne, polskie filatelistyczne portale aukcyjne, gdzie np. w duzych ilościach oferowane są cięte Fi 371 czy 374 z nadużytej formy - dla mnie to eufemizm. Może to jest jakaś zagmatwana semantyka, niuans, ale to chyba koniec końców jest po prostu fals ?. Jeśli takie rzeczy znajdujemy na zdaje się poważnych portalach, to czegóż dopiero oczekiwać od aukcji na portalu A ? Przyznam się, że kilka lat temu, w euforii powrotu do filatelistyki po wieeelu latach przerwy dałem zarobić "sprzedawcom" - szczególnie wydania krakowskiego. Dziwię się ekspertom, że otrzymując do ekspertyzy falsyfikat, bezwzględnie nie oznaczają go jako FALSUM. Ale jak sądzę temat był już "wałkowany".
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 17:30    Temat postu: Re: aukcja alfil Odpowiedz z cytatem

Szewczyk Michał napisał:
Otrzymałem wczoraj mail informujący o aukcji: www.alfil.cz
Ciekawość oczywiście wzięła górę nad ostrożnością informatyczną.
Strona startowa, wybrałem Polska i po chwili widzę :

lot 576 aukcja pisemna 3 znaczki z nadrukami fałszywymi

dużo trzeba abym się załamał, ale za 100 koron fałszywkę z premedytacją do obiegu wprowadzać to mocna przesada.

Michał

Zadałem dwa pytania wystawcy:
Czy są oznakowane przez eksperta „F” ?
Choć mogę zrozumieć to jako materiał badawczy, to jednak wystawianie fałszywek na aukcjach jest niemoralne.

i otrzymałem odpowiedź:

Dziękuję za wyjaśnienie, jednka Pana poglądu nie podzielam.
Pozdrawiam Andrzej L. (na wszelki wypadek nazwisko skróciłem) ALFIL

Komentarz już zbyteczny. Z taką patologią walki nie ma.
Michał
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 22:24    Temat postu: Re: aukcja alfil Odpowiedz z cytatem

Szewczyk Michał napisał:

Komentarz już zbyteczny. Z taką patologią walki nie ma.
Michał

Walka, moim zdaniem, jest możliwa. Pytanie czy jest realna.
W innym wątku zostało postawione pytanie - "co daje wstąpienie do PZF" - i odpowiedż na tak postawione pytanie byłaby banalnie prosta - daje mi m. in. możliwość zakupu pewnych walorów, daje mi możliwość stosunkowo łatwego uzyskania gwarancji.

Pompatycznie napiszę że tak jak kiedyś pastor L. King wypowiedział słowa które wstrząsnęły Ameryką - "Miałem sen..." itd., to też miałam taki sen, że zamiast pewnego portalu handlowego, wszystkim nam znanego, powstanie przy PZF portal podobny do tego z jakim jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia na portalu Phila-Club, i będzie to miejsce na którym pod patronatem PZF i z wydatnym udziałem ekspertów PZF będzie można zarówno oferować do sprzedaży jak i kupować walory pochodzącego z pewnego źródła.

Trudne zadanie? - owszem trudne, ale PZF posiada osobowośc prawną i takie przedsięwzięcie jest mozliwe do zrealizowania. Przyniosłoby to, moim zdaniem, korzyści zarówno dla związku, i to wymierne korzyści materialne, jak i korzyści dla zwykłych "zbieraczy" znaczków.

Ale to tylko takie senne marzenia, ale jakie piękne. I nikt by już nie pisał - "nie znam się, znalazłem na strychu, odziedziczyłem po dziadku itp. teksty" - i ordynarnie umieszczał na portalu wszystkie możliwe fałszywki licząc na naiwność początkujących.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 10:20    Temat postu: sen Odpowiedz z cytatem

Czy wstąpienie PZF daje możliwość nabycia walorów sprawdzonych i prawdziwych teza jak najbardziej fałszywa. Niema takiej możliwości a uzyskanie gwarancji zależy tylko od dostępności do eksperta i bez względu czy jest się członkiem PZF czy nie dostęp jest dokładnie identyczny więc proszę dokładnie dobierać słowa a nie wprowadzać w błąd chyba że to również są marzenia.
Co do osobowości prawnej PZF i patronatu PZF nad portalem który sprzedawał znaczki tu niema żadnej spójności ani żadnej gwarancji co ma wspólnego PZF z portalem ??? dokładnie nic wymiana banerów i to wszystko czy PZF gwarantuje materialnie że na portalu oferowano walory nie prawdziwe ??? oczywiście że nie bo niema takich uprawnień.
Czy PZF nawet jako osoba prawna będzie gwarantować znaczki ??? oczywiście że nie kto będzie ponosił koszty pomyłek i po drugie kto będzie odpowiadał za prawdziwość waloru Pani ??? Prezes ???? czy może sekretarka lub skarbnik ??? jedynie eksperci mają uprawnienia którzy są jednak ciałem poza ramami PZF i nie mają własny statut i działają na własny rachunek. Inna sprawa to ich pomoc w tej materii tylko kto to ma zrobić na około 20 ekspertów może połowa z nich ma coś wspólnego z internetem a udziela się siedmiu z tego może dwóch się zgodzi od czasu do czasu coś sprawdzić a jak ma ocenić walor poprzez skan ???? jeśli jest dobry skan i ma się dobrą pamięć bo niektóre wydania można szybko ocenić inaczej będzie problem dla przykładu przy skanie w 600 dpi można na 99% ocenić trzy typy znaczka fi.71 że jest prawdziwy w pozostałych przypadkach to już 50% szansy ale są znaczki których ocena będzie niemożliwa poprzez skan np. 45 II czy fi.39. Na koniec pytanie kto za to zapłaci PZF czy administrator strony ???? bo przecież ekspert pobiera opłatę za badanie a co z pomyłką np kupiłem na tym portalu Gniezno wydałem 2000 złotych a znaczek jest fałszywy ??? to rzeczywiście był sen , piękny sen ale nierealny i niemożliwy do realizacji ale pomarzyć warto zawsze warto.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 09:32    Temat postu: Re: aukcja alfil Odpowiedz z cytatem

Lot:
1782 Symbol:

Opis: Polska, zestaw znaczków dopłaty - przeważnie fałszerstwa całkowite lub tylko nadruku - m.in. przesunięcia, druk na zagięciu,
Cena: 1.500,-

POWTÓRKA w alfil.
Kolejny raz świadome wprowadzanie sporej ilości fałszywek.
Zapewne kupi nawiedzony handlarz ze znanego portalu ...
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jest w numizmatyce.
Pierwsze z brzegu ogłoszenia:
"Wyprzedaż po zbieraczu który interesował się tym tematem i zbierał je w klaserach. Nie jestem znawcą tematu i nie wiem ile jest warta, dlatego wystawiam w dziale kopie od złotówki. Sam zdecyduj ile jest warto płacić. Może komuś się przyda do uzupełnienia kolekcji. Kupujesz to co na zdjęciu ."
"
"Wystawiam kilka monet nie należące do mnie ,na tej aukcji MONETA NIKE 1927 r. 5 złotych POLSKA. Moneta ma średnicę ok. 33,5 mm. Nie wiem czy jest z roku 1927 dlatego wystawiam w dziale kopie."
Chociaż wyraźnie na zdjęciu widać datę 1927r.
Nie jestem znawczynią monet dlatego wystawiam właśnie w tej kategorii od symbolicznej złotówki. Nie ukrywam też iż nie mam pojęcia co do wartości tej monety, dlatego muszę wystawić jako kopie. Nie przyjmuje zwrotów,negatywa. Widzisz dokładanie co licytujesz. Zapraszam do licytacji."
To zagranie z gatunku działającego na psychikę.
A nuż to moneta autentyczna?

Tylko, że tu "uczciwie" jest to w podzbiorze: "Kopie i falsyfikaty"
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 31, 2015 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie działa na psychikę - mnie ten tekst na przykład każe omijać tą aukcję szerokim łukiem. Tyle pisania, żeby uwiarygodnić własną niewiedzę i szczere intencje?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: