Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

UWAGA! aukcje allegro - pomaranczkam83

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurekt49

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 19:23    Temat postu: UWAGA! aukcje allegro - pomaranczkam83 Odpowiedz z cytatem

Witam
Ten gościu o nicku pomaranczkam83 kopiuje sobie drogie aukcje z ebay i wstawia jako swoje za male pieniądze.
Oto kilka przykladow:

Aukcja allegro: 5397004914

http://www.ebay.pl/itm/3-Reich-Mi-Nr-496-498-Chicagofahrt-4er-Block-
Fotoattest-BPP-16-000-/201295212025?
pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2ede212df9

zeppeliny 12900E od mm-stamps

Aukcja allegro 5396983704

http://www.ebay.pl/itm/POLEN-Raritat-Block-11-OHNE-ZAHLNUMMER-gepruft-Foto-Attest-Petriuk-BPP-/380970364292?
pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item58b39a6d84

PL Blok 11 od heistep za 599E

Aukcja allegro 5396961703

http://www.ebay.pl/itm/POLEN-1919-42-gest-NEU-gepruft-JENDROSZEK-1100-Z7169-/360723945732?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item53fcd29904

Fi 44 gw Jendroszek od stamp_by_stamp 855E

http://www.ebay.pl/itm/LIECHTENSTEIN-ZEPPELINS-SCOTT-C15-16-IN-
COMPLETE-SHEETS-OF-25-MINT-NH-BUT-FOLDED-/381202850167?
pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58c175e177

Lichtenstein Zeppeliny 2625dol. od marlen-stamps

http://www.ebay.pl/itm/Polen-Block-9-gestempelt-gepruft-/170306189633?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item27a70a3941

Blok 9 PL 749E od torrry

Pierwsze trzy poszły od razu!!!
Napisałem do Allegro o oszustwie, ciekawe jak do tego podejdą, a swoją drogą, kto daje się tak nabrać i to od sprzedawcy npowicjusza z zerem komentarzy jeszcze...

pozdrawiam

Jurek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
jurekt49

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona tego oszusta została usunięta 2 godz. po mojej interwencji.
Szybka reakcja, brawo zespół Allego.

Pozdrawiam

Jurek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Mohas

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo za szybką reakcję Jurek,to zaraza którą trzeba tępić!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 19:08    Temat postu: Re: UWAGA! aukcje allegro - pomaranczkam83 Odpowiedz z cytatem

jurekt49 napisał:
...a swoją drogą, kto daje się tak nabrać i to od sprzedawcy nowicjusza z zerem komentarzy jeszcze...

Pewnie też jakiś nowicjusz Smile

Gdyby coś jeszcze się pojawiło, zapraszam do publikacji na Forum. Zaproszenie dotyczy wszystkich, nie tylko kolegi Jurka. Spróbujmy razem przytępić tą zarazę.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 20:12    Temat postu: Re: UWAGA! aukcje allegro - pomaranczkam83 Odpowiedz z cytatem

Voyteck napisał:

Gdyby coś jeszcze się pojawiło, zapraszam do publikacji na Forum. Zaproszenie dotyczy wszystkich, nie tylko kolegi Jurka. Spróbujmy razem przytępić tą zarazę.

To również bardzo cieszy! Smile

Kiedyś był niestety na forum przypadek, gdy ktoś wkleił linka do aukcji Allegro z powiadomieniem innych forumowiczów że to ewidentna fałszywka, po czym jego wpis został zaraz usunięty z ostrzeżeniem, że użytkownik złamał punkt 8 b regulaminu dając link do portalu aukcyjnego...
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że nie kojarzę takiego przypadku, co nie znaczy, że go nie było - po prostu nie mogę sobie go przypomnieć.

Generalnie reklamowanie aukcji Allegro nie jest dozwolone na tym Forum, ponieważ nie jesteśmy bezpłatnym portalem ogłoszeniowym dla płatnego serwisu internetowego. Jednak w przypadku zgłaszania aukcji stanowiących ewidentny przykład próby oszustwa lub próby sprzedaży fałszywych walorów, linkowanie do takich aukcji Allegro będzie dozwolone, ponieważ będziemy to traktować jako próbę edukacji filatelistów mniej zorientowanych w temacie fałszerstw i oszustw związanych z filatelistyką.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już ze 2,3 lata temu co najmniej, mniejsza już teraz o szczegóły całego zdarzenia.

Oczywiście, wtedy chodziło właśnie o ostrzeżenie, nie o reklamę. Cieszy, że teraz takie ostrzeżenia będziemy mogli sobie wklejać - dla dobra nas wszystkich.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jurekt49 napisał:
Strona tego oszusta została usunięta 2 godz. po mojej interwencji.
Szybka reakcja, brawo zespół Allego.

Pozdrawiam

Jurek

pozostaje pytanie za co dziękować? co to za filateliści którzy kupują bez mrugnięcia okiem walory za kilka tysięcy za kilka z,ł od jakiegoś 0 allegrowicza
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozostaje pytanie za co dziękować? co to za filateliści którzy kupują bez mrugnięcia okiem walory za kilka tysięcy za kilka z,ł od jakiegoś 0 allegrowicza[/quote]

W tym temacie pozwolę sobie na odpowiedź.
Po to są aukcje, aby kupować okazjonalnie, co nie oznacza cen katalogowych, lub pełnych rynkowych.
Natomiast właściciel portalu powinien mieć nadzór nad całością, a to nie zawsze wychodzi poprawnie. Najlepszym dowodem jest wspomaganie przestępczej działalności poprzez utworzenie zakładki "fałszerstwa". Równie dobrze można utworzyć zakładkę "Nie oryginalne", lub ekstremalną "kradzione" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soryo1966

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 09:38    Temat postu: allegro Odpowiedz z cytatem

Na wstępie dziękuje koledze pod nickiem 347 za informację na temat aukcji na allegro z ukradzionymi skanami znaczków z naszego Domu Aukcyjnego. Dzięki stanowczej postawie skierowanej do Allegro w ciągu kilku godzin konto osoby iresmo87 zostało zablokowane niestety wcześniej udało się mu sprzedać 4 aukcje :
1. Aleksandrów Kujawski 60 fen atest eksperta Lesława Schmutza za 100 złotych
2. 40 No z błędem B1 cienkie Z gwarancja za 100 złotych
3. 36 z błędem B1 cienkie Z szczątkowy nadruku podwójny gwarancja L.Schmutza za 200 złotych
Dziwi mnie fakt że osoby zdecydowały się kupić te walory w tej cenie w opcji Kup teraz wiedząc ile kosztuje atest ????? Po czasie i przemyśleniu sprawy nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było pozostawienie tej sprawy i ułatwienie oszustowi wyłudzenie tych pieniędzy od naiwnych nabywców. To że na aukcji można kupić coś taniej zgadza się po to są aukcję ale nie może być prawdziwa aukcja gdzie cena sprzedaży to 2% wartości waloru i niższa niż opłata za atest.
Wiem że wpis jest kontrowersyjny ale coraz więcej osób odwraca się od Allegro głównie z powodu ilości fałszywych walorów i po drugie usunięcie cafe to ukłon w stronę oszustów bo niema gdzie sprawy opisać. Mam nadzieję że może na tym forum utworzy się wątek pod tytułem allegro i będziemy wrzucali tam dane w postaci nicku oferującego walory fałszywe w ten sposób powstanie lista takich osób.
I jeszcze jedno na koniec ostrzeżenie , na rynku pojawiło się bardzo dużo znaczków z fałszywą gumą głównie na znaczkach wydania krakowskiego oraz Gniezna co gorsza guma jest zrobiona bardzo dobrze i co gorsze znaczki mają gwarancję ekspertów PZF jako znaczki w stanie** więc mój apel jeśli Panowie coś gwarantujecie to się zastanówcie co robicie a jeśli brak Wam materiału to nie opisujcie bzdur na znaczkach to dotyczy znaczków wydanie 6-16 oraz prób wydania koronowo/markowego gdzie spotykam zwykłe znaczki gwarantowane jako próby.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 20:21    Temat postu: Re: allegro Odpowiedz z cytatem

soryo1966 napisał:
... Mam nadzieję że może na tym forum utworzy się wątek pod tytułem allegro i będziemy wrzucali tam dane w postaci nicku oferującego walory fałszywe w ten sposób powstanie lista takich osób.

Na tym Forum jest dział o nazwie Fałszerstwa (ten w którym znajduje się niniejszy wątek), który do takich celów właśnie ma służyć. Niestety nie ma tutaj zbyt wielu wpisów. Może czas to zmienić? Tym bardziej, że jak słusznie zauważył kolega, Cafe Allegro ze swoim forum poświęconym znaczkom zniknęło, natomiast nie zniknęły na pewno problemy, które tam były poruszane, czyli m.in. kwestie fałszerstw i oszustw na aukcjach. Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na Forum Filatelistów Polskich.
Powrót do góry
bistol

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Allegro od jakiegoś czasu walczy z nieuczciwymi sprzedającymi. Zawsze, kiedy zgłosi się do nich problem starają się go rozwiązać. Zastanawiam się tylko, czy znalazł się jakiś pajac, który kupił coś od sprzedawcy z niską, z tego co czytałem, wręcz zerową, reputacją?
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 19:43    Temat postu: allegro Odpowiedz z cytatem

Tak znalazło się trzech którzy kupili poprzez opcję kup teraz i jedna osoba zalicytowała znaczek Polska nr 1 cena wywoławcza 50 złotych ta ostatnia aukcja została anulowana co do trzech pierwszych nieznany mi jest los transakcji.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 21:25    Temat postu: i kolejny kwiat na allegro aukcja 5430320395 fałszerstwo Odpowiedz z cytatem

Niniejszym informuję że aukcja na allegro 5430320395 wystawiona przez osobę Sadowski135 to nic innego jak fałszerstwo które pochodzi z nadużytej formy która została wykorzystana przez osoby prywatne. Dla wszystkich informacja podstawowa - znaczki prawdziwe są wyłącznie w barwie zielonej jak znaczki oryginalne jako nieząbkowane są bardzo rzadkie znanych jest mi kilka egzemplarzy. Odnośnie formy nadużytej znaczki mają barwę oliwkowozieloną i a cała forma była 30 znaczkowa i taką posiadam również w swoim zbiorze. Można na tej podstawie dokładnie określić pozycję znaczka z nadużytej formy. Jest to o tyle groźne że tekst aukcji jest bardzo subiektywny mówiący o rarytasie i olbrzymiej wartości a tymczasem jest to nadużycie które można nabyć jako ciekawostkę. Na rynku jest około 2-3 tysięcy takich walorów.
Najgorsze jest to że osoba z tego forum i tu się reklamująca wystawia taki walor z opisem który jest skandaliczny zresztą już nie raz ta osoba używa słów o rarytasie i jestem pewien że nie rozumie co oznacza słowo rarytas w filatelistyce.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: