Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Wolne Miasto Gdańsk - seria 32-40

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francobollo

PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 13:31    Temat postu: Wolne Miasto Gdańsk - seria 32-40 Odpowiedz z cytatem

Witam. Natknąłem się na Allegro na ofertę sprzedaży znaczków
Wolnego Miasta Gdańsk tzw. mały inendienst (seria Fisher 32-40)
Nie trzeba być ekspertem aby na podstawie wyglądu nadruków stwierdzić, że to nieudolny falsyfikat, za który sprzedający życzy sobie 1500 PLN.
poniżej podaję link do aukcji:

http://allegro.pl/wolne-miasto-gdansk-seria-32-40-i5567143368.html

nr aukcji: 5567143368
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldi1971

PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już nie pierwsze falsy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
filatelistyka-ostróda

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2016 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/wolne-miasto-gdansk-nr-43-luzak-i5561611688.html

Zwracałem tej Pani uwagę ale nic sobie z tego nie robi. Allegro też siętym nie może zająć. Wiem że sprzedała falsy za kilka kk zł..
Powrót do góry
Karbulot
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam Waszą wiedzę na temat znaczków, że też odróżnicie falsyfikat od oryginału. Ja bym nie potrafił. A swoją drogą dziwne, dzisiejsza technologia nie powinna nastręczać trudności w wytwarzaniu doskonałych kopii. Szczególnie, że stare znaczki nie były chyba zabezpieczane znakami wodnymi itd. Nawet dzisiejsze nie wszystkie są zabezpieczane. Z mojej kolekcji najlepiej chyba zabezpieczane znaczki współczesne są z Hong Kongu, zaś Duńczycy wcale znaczków nie zabezpieczają. Przynajmniej nie można tego sprawdzić przy użyciu lampy UV.
Powrót do góry
filatelistyka-ostróda

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłeś jak kulą w płot. Akurat znaczki WMG miały znaki wodne.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technika wytwarzania znaku wodego jest bardzo stara.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to prymitywne fałszerstwo nadruku które widać na pierwszy rzut oka widać to szczególnie po belce która jest identyczna na wszystkich znaczkach.
Powrót do góry
waldi1971

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tej aukcji znaczka F-43 wystarczy chyba odczytać datę na datowniku i wszystko jasne.
Powrót do góry
Ekklesiastes

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśłi ktoś regularnie robi zakupy na wspominamym portalu, to warto sobie zrobić taką prywatną "czarną listę".
Opisywany sprzedawca już u mnie nia niej jest od jakiegoś czasu.

Poza tym... Uważam, że jeśli się nie ma wystarczającej wiedzy, to najlepiej robić zakupy u sprzedawcy, którego znamy. Walory powinny mieć aktualną gwarancję. Przede wszsytkim jednak nie ma co liczyć na "okazję" Rozsądek to podstawa.
Warto tez się rozeznać w samych gwarancjach, bo widziałem już różne dziwne "stempelki" i nieudolnie sfałszowane podpisy. Czy tez same stempelki gwarancyjne przystawione nie w tym miejscu, w którym powinny się znajdować Wink
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soryo1966 napisał:
Przecież to prymitywne fałszerstwo nadruku które widać na pierwszy rzut oka widać to szczególnie po belce która jest identyczna na wszystkich znaczkach.

No i wielkie dzięki, zburzyłeś moje marzenie o produkcji i wprowadzaniu na rynek wyłącznie idealnych produktów Shocked Very Happy Sad
Powrót do góry
Karbulot
Gość

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filatelistyka-ostróda napisał:
http://allegro.pl/wolne-miasto-gdansk-nr-43-luzak-i5561611688.html

Zwracałem tej Pani uwagę ale nic sobie z tego nie robi. Allegro też siętym nie może zająć. Wiem że sprzedała falsy za kilka kk zł..

Nie mogę tego pojąć. Przecież Allegro ma dane swoich użytkowników, musi mieć skoro wysyła list weryfikujący. Nie może nikt zawiadomić prokuratury? Przecież handel fałszywymi znaczkami to przestępstwo, podobnie jak fałszywe pieniądze. Tak przynajmniej powinno być. Jeżeli w aukcji się nie napisało, że znaczek jest tylko kopią i sprzedaje go za 6 tysiaków, to jest to przestępstwo handlu fałszywymi walorami i wyłudzania pieniędzy.

A co do znaków na współczesnych znaczkach, to przejechałem swoją kolekcję lampą UV. Na duńskich nie ma nic. Tak samo na starych znaczkach z okresu wojny. Na angielskich świeci się symbol królowej, ale nie na wszystkich. Ale na znaczkach z Hong-Kongu wszędzie jest wklejony pasek fluofosforencyjny (czy jak to się fachowo nazywa), z oznaczeniami itd. Swoją drogą nie wiem, bo może po prostu nie opłaca się stosować zabezpieczenia do znaczków, które służą jednokrotnie i mają przecież niską wartość.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest to przestępstwo handlu fałszywymi walorami i wyłudzania pieniędzy.

No i co z tego, że to przestępstwo?
Portal powstał by zarabiać.
Jak zgłosiłem kiedyś podobną sytuację, to mnie zjechali, że to nie moja sprawa skoro nie kupuję. Jak uważam to za stosowne to mam zgłosić w Prokuraturze. Wyjaśnili że są wyłącznie stroną umożliwiającą kontakt dwóch stron, a reszta to osoby postronne, które nie mają prawa nawet na kontakt z potencjalnym nabywcą - prosiłem aby A ostrzegło nabywcę.
Zgłosiłem i otrzymałem info o niepodjęciu działań ze względu na niską szkodliwość.
No cóż gdyby jakaś korporacja to zgłosiła to porządek byłby zrobiony w jeden dzień.
Powrót do góry
Karbulot
Gość

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skąd ja to znam. "Niska szkodliwość". Trzeba pewnie takiemu fałszerzowi podrzucić kradziony wafelek z Tesco za 30 groszy, aby policja się zajęła sprawą. "Niska szkodliwość" psia mać. Ale napiszesz na Facebooku "Araby do domu", a policja puka do twoich drzwi w celu ukarania sprawcy tak "odrażającego czynu".
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego z Danii co wpis to podtekst odnośnie naszego kraju , powiem Ci że jestem na punkcie bardzo uczulony i nieraz dałem tego przykład za granicą nie dając się tylko dlatego że jestem z Polski. Akurat dla mnie jak widzę auto na duńskich numerach to albo wieśniak próbujący ile fabryka dała albo łoś jadący 100 na godzinę na lewym pasie nie wiem czym to jest podyktowane skoro w Dani jeździ się 90 na autostradzie betonowej. Jeśli idzie o sprzedaż fałszerstw to wcale nie odbiegacie od normy a nawet więcej wymagać od Was znaczka w stanie ** to coś co powoduje że dostajecie ataku serca nie wiecie dlaczego biedny Polak reklamuje kolejny lot bo opis był ** a zostały ślady po zdjętych podlepkach co widać w świetle UV tylko że nie nauczono Was z niej korzystać albo znaczek powyginany w różne strony jak trawa na boisku piłkarskim to tak na zasadzie retorsji batona z Tesco. A jutro czeka nas kolejna rozmowa bo zamiast trzech lotów do przesyłki włożono jeden widać jest problem nawet z policzeniem do trzech , muszę chyba kupować pojedyncze loty na aukcji bo inaczej dramat. Odnośnie WMG to panuje ogólny bałagan i nawet w Niemczech jest problem wynika to z wielości form którymi przedrukowano znaczki , swego czasu nawet z jednym z ekspertów chcieliśmy się tym zająć ale był problem z zdobyciem materiału w pełnych arkuszach ale temat jest najbardziej ciekawy i czeka na swój czas.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie! Brawo!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: