Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Fałszerstwo Bloku 106

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bogdan783

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 16:57    Temat postu: Fałszerstwo Bloku 106 Odpowiedz z cytatem

Dlaczego na Allegro występuje Blok 106 z napisem SAMPLE jako unikat ( podobno jest 40 sztuk) gdy w najnowszym Katalogu Fischer jest to Fałszerstwo? Gwarancja Pana Wiatrowskiego ? Wystawiajacy pisze że ma tylko pewne walory. Czy ktoś może taką pozycję Kupić ? Oby nie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałeś ten walor? Miałeś go w rękach? Masz wiedzę specjalistyczną na ten temat (wykraczającą poza lekturę katalogu Fischer)? Nie sądzę. Nie feruj więc wyroków i nie podważaj autorytetu eksperta PZF.
A to, że w katalogu Fischer coś jest napisane, nie oznacza, że tak faktycznie jest. Szczególnie, gdy się spojrzy na listę błędów, która jest dołączona do najnowszego katalogu i które zauważyli w nim sami autorzy już po wydrukowaniu katalogu (4 bite strony!).
"Katalog specjalizowany polskich znaków pocztowych" nie podaje nic na temat fałszerstw prób bloku 106.

PS. Twój post został przeniesiony do działu Fałszerstwa, bo z Filatelistyką tradycyjną ma niewiele wspólnego.

Ostatnio zmieniony przez Voyteck dnia Wto Gru 29, 2015 19:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
waldi1971

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://allegro.pl/bl-106-makulatura-proba-sample-gwarancja-i5868707516.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, widzę, że mówimy o dwóch różnych aukcjach:
http://allegro.pl/blok-106-ak-proba-atest-i5784884464.html
Co jednak nie zmienia tego co napisałem wcześniej (z wyjątkiem treści dotyczącej nazwiska eksperta, bo na obu walorach są to dwie różne osoby).
Powrót do góry
bogdan783

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie można wierzyć w to co pisze Katalog Fischer ? Tak tylko pytam, bo nie twierdzę że mam wiedzę lepszą od ekspertów.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że można, ale pewne informacje trzeba weryfikować sprawdzając w innych źródłach - szczególnie jeśli coś jest niejednoznaczne, niejasne lub wątpliwe. Generalnie podstawową rolą katalogu Fischera jest wycena znaków pocztowych. Gdy trzeba wiedzy szczegółowej na temat jakiegoś waloru, warto sprawdzić w innych źródłach jak katalogi specjalizowane, czasopisma fachowe czy zapytać po prostu eksperta, który wystawił certyfikat dla danego waloru - w końcu w tych dwóch konkretnych przypadkach mamy do czynienia z dwoma uznanymi i nadal aktywnymi ekspertami PZF, których dane kontaktowe są ogólnie dostępne na stronie PZF.
Powrót do góry
bogdan783

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Nie myślę że należy czytać tylko akatalogi. Nie miałem zamiaru kwestionować wiedzy eksperta. Inna sprawa że kupując przez internet można mieć obawy. Zwłaszcza płacąc duże pieniądze.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pamiętam na temat tego bloku oraz "bursztynu" wypowiadał się inny ekspert PZF Pan Janusz Berbeka i w sposób bardzo krytyczny odniósł się do tych wydań i najlepiej zapytać eksperta lub odnaleźć jego artykuł w Przeglądzie Filatelistycznym na ten temat. Ja również mam nie najlepsze zdanie na temat tych wydań bo nasuwają się dziwne skojarzenie że wszystko co drukowane za granicą a nie w PWPW zawsze ma ukryte drugie dno i to już od KEN , Bojowników czy Kultury. Nadruk SEMPLE stosują poczty w Afryce unieważniające walory otrzymywane z innych poczt jako reklama emitenta i najprawdopodobniej stąd pochodzą te walory co do ilości mam ograniczoną wiarę w nakład 40 sztuk. Jeśli pamiętacie bloki Bojowników bez numeru opisywał ekspert jako 35 sztuk a później okazało się że było ich 500.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, iż podstawową rolą katalogu Fischera jest próbą usystematyzowania części wydanych polskich znaków pocztowych. I z tego wywiązuje się w przyjętym zakresie znakomicie. Jest ponadto cennikiem tychże walorów obowiązującym w sklepie firmy Fischer.
Wszystko to co ponadto jest bonusem, swego rodzaju nadbudową, co do której można mieć różne zdania. I przy tym zostańmy.
Powrót do góry
bogdan783

PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje możliwości finansowe sięgają co najwyżej Bloku 106 z numerem pięciocyfrowym. Próby w cenach trzy razy wyższych tylko w analizach teoretycznych. Osobiście bardziej interesują mnie polskie znaczki obiegowe a nie pojedyncze egzemplarze. Bardziej ciekawe są dla mnie też błędy w znaczkach obiegowych.Zresztą zależy co kto woli.Pozdrawiam wszystkich którzy wierzą jeszcze w lepsze czasy dla filatelistyki w przyszłości.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: