Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Czy to fałszywy kasownik?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karbulot
Gość

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 18:28    Temat postu: Czy to fałszywy kasownik? Odpowiedz z cytatem

Z czystej ciekawości.

Czy jeżeli na starą kopertę (jakąś tam zżółkniętą ze starości, albo nowszą po sezonie na słońcu na parapecie), nakleję jakiś znaczek sprzed 30-40 lat, po czym znajoma pani na poczcie cofnie kasownik do tego okresu i mi go przystempluje, to czy taka procedura jest fałszerstwem?

Inna sprawa. Jeżeli na jakiś strychu w fabryce znajdę drukarnię, która w czasach wojny drukowała jakieś... Dajmy na to materiały propagandowe, które obecnie mają dużą wartość. I jeżeli dysponując zapasem papieru z tamtego okresu dodrukują kilka ulotek, to czy to jest fałszerstwo? Jeżeli dysponuję matrycami, tuszem może niekoniecznie, ale też zapasami papieru z owej drukarni, to jak to wygląda z prawnego i kolekcjonerskiego punktu widzenia?

Ostatnio dyskutowaliśmy ta takie tematy z dwoma kolegami. Ot gdybaliśmy sobie rozmaite teorie. Z ciekawości zapytam zatem ludzi, którzy mają o tym pojęcie.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antydatowanie dokumentu jest przestępstwem. W drugim przypadku to co najmniej nadużycie istniejącej formy.
Gdy dokonano tego z chęci wprowadzenia w błąd i i osiągnięcia zysku to zagrożenie karą będzie zapewne większe.
Nie jestem prawnikiem, ale to podpowiada mi logika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: