Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Stempel DANZIG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek1855

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 12:08    Temat postu: Stempel DANZIG Odpowiedz z cytatem

To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich Very Happy
Mam na imię Marek i interesuję się historią poczty Prus Wschodnich.

Na jednej z aukcji internetowych wystawiono list opatrzony gdańskim stemplem. Stempel ten budzi moją wątpliwość ze względu na pisownię skrótu nazwy miesiąca "NOW", czy nie powinno być "NOV" ? Very Happy

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/6788178/1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 08:31    Temat postu: poczta pruska Odpowiedz z cytatem

stempel nadawczy typ II posiadał nazwę miejscowości i dzień oraz słowny skrót miesiąca. Niestety nie posiadam listu z stemplem Gdańska z listopada ale mam inne listy z listopada i we wszystkich przypadkach skrót jest NOV .
Powrót do góry
marek1855

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam skan strony adresowej tego listu:
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/6800015/1

Zakładając, że chodzi o Neuenburg nad Wisłą, dzisiejsze Nowe, to odległość od Gdańska wynosiła 12,5 mili, opłata w przeliczeniu na taryfę z 1825 roku za list do 3/4 łuta powinna wynosić 3 Sgr. czyli list za 12 Sgr. jak na skanie powinien ważyć aż 3,5 łuta Smile
Chyba tak wysoka waga powinna być odnotowana na obwolucie listu, więc raczej należy wątpić w autentyczność tego listu?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Historia poczty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: