Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Blok WMG czy to oryginał?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zet72

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 16:56    Temat postu: Blok WMG czy to oryginał? Odpowiedz z cytatem

Witam ostatnio wróciłem do zbierania znaczków. Chciałem uzupełnić swoją kolekcje i skusiły mnie aukcje na allegro. Kupiłem klaser w którym był m.in blok nr 3 z Gdańska. Teraz trafiłem na to forum i trochę się podłamałem ilością opisywanych fałszywek najróżniejszych znaczków oferowanych w sieci. Czy na podstawie zdjęcia może ktoś ocenić czy ten bloczek jest autentyczny ? Czy będzie to tylko zapchajdziura w klaserze. I czy w ogóle w takim stanie jest coś wart ? wg katalogu Michel z 2010r wartość 60 euro a ile w Polsce ? Jak przeliczać ceny katalogowe Michela na polskie realia ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

link do zdjęcia : http://images78.fotosik.pl/506/6ecbcb49ce0c708dmed.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filatelistyka-ostróda

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloczek powinien być oryginalny. W fischerze tom II z 2016 roku, ten walor w stanie ** wyceniany jest na 350zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soryo1966

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:57    Temat postu: czy to oryginał Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma gumę to duży plus jeśli znak wodny jest widoczny po stronie gumy to jest prawdziwy a jeśli niema widocznego znaku wodnego to fałszerstwo. Blok ma raczej poprawne ząbkowanie chociaż skan jest słaby , ale wystarczy że sprawdzić znak wodny i będziesz miał pewność.
Powrót do góry
zet72

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znak wodny widoczny jest z 2 stron, guma jest tylko na samym dole jest pobrudzony tak 3-4 mm na prawie całej długości.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To super więc masz Blok 3 prawdziwy ale musisz go liczyć jako podlepkowy lub znaczki z bloku w stanie** z uwagi na dolne zabrudzenie.
Powrót do góry
zet72

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbudowany opinią o bloczku poproszę o opinie serii wodzowie. Mam co do niej wątpliwości, ma co prawda pieczątki M MISZCZAK ale pieczątkę chyba też chyba nie jest problem podrobić. Wątpliwości moje biorą się z rozmytego druku ( może tak miało być ?). Co do pieczątki - mam też 1 z pieczątką a wydaje mi się, że tutaj niema wątpliwości co do tego ze 1 jest fałszywką ( druk błyszczący jak z drukarki laserowej )
linki do zdjęć :
wodzowie - http://images77.fotosik.pl/510/684a336100dd2668med.jpg
http://images75.fotosik.pl/510/1882931a86e462d1med.jpg

jedynka - http://images77.fotosik.pl/510/15a5ccb55387a33fmed.jpg
http://images76.fotosik.pl/511/bf360b9f84cadfcamed.jpg
Powrót do góry
filatelistyka-ostróda

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszne wątpliwości. Falsy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soryo1966

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fałszywa gwarancja nieżyjącego eksperta Macieja Miszczaka jak również pismo i parafka nie należała do Maćka , reszta opisana wyżej
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 21:37    Temat postu: Re: Blok WMG czy to oryginał? Odpowiedz z cytatem

zet72 napisał:
wg katalogu Michel z 2010r wartość 60 euro a ile w Polsce ? Jak przeliczać ceny katalogowe Michela na polskie realia ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jest polski katalog Fischera, w tomie II znajdziesz Wolne Miasto Gdańsk z polskimi cenami w złotówkach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Fałszerstwa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: