Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Fi 1 - autentyk?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spodek

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 14:24    Temat postu: Fi 1 - autentyk? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Znalazłem na ebay aukcję z czterema Fi1, wiem że po zdjęciach ciężko może być ocenić czy to fałszywki czy autentyk ale ja jestem zupełnym amatorem a zastanawiam się nad udziałem w aukcji. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Link do aukcji:
http://www.ebay.co.uk/itm/201583349082?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
347

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewizna
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Maj 16, 2016 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba być specjalistą żeby stwierdzić, że to podróbki i to kiepskiej jakości.
Powrót do góry
spodek

PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź, tak się zastanawiam czy dużo takich fałszywych tworów jest w obrocie. Nie małe ryzyko kupować nie mając dobrej wiedzy.
Jeśli mogę prosić o zerknięcie w tą aukcje i również Waszą opinie na temat autentyczności (jeśli to możliwe ze zdjęcia), tym razem wydanie gnieźnieńskie Fi 71-72
http://www.ebay.co.uk/itm/222120131855?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Dziękuję z góry za komentarze.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam zauważyłeś, że wiedza jest niezbędna. Proponuję, abyś najpierw dokształcił się w temacie wydań które interesują Ciebie. Jest to ważne bo można, a sam zauważyłeś zaliczyć kosztowne wpadki. A wydanie gnieźnieńskie nie jest łatwe.
Doskonała analiza obu wydań poznańskich została opublikowana w "odcinkach" w Przeglądzie Filatelistycznym Fischera. Znaczna ich część jest dostępna w wersji cyfrowej. Na stronie www.i-kf.pl w zakładce Biblioteka.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: