Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poczta Nurt / Solidarność

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TV3

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 21:02    Temat postu: Poczta Nurt / Solidarność Odpowiedz z cytatem

Czołem.

Dawno, dawno temu, ze 3 dekady temu - precyzując, dostałem od ojca te oto znaczki Poczty Podziemnej. Zastanawiam się, czy cokolwiek warte być mogą.

Z góry dzięki za ewentualne informacje.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 09:40    Temat postu: Re: Poczta Nurt / Solidarność Odpowiedz z cytatem

Dawno, dawno temu, ze 3 dekady temu - precyzując, dostałem od ojca te oto znaczki Poczty Podziemnej. Zastanawiam się, czy cokolwiek warte być mogą.

Co prawda nie są to znaczki w rozumieniu filatelistyki, ale...
Poczta Harcerska, Poczta Podziemna z czasów II WŚ ma wartość.
Wracając do Twojego odziedziczonego zbioru - jeżeli to prawda - to pilnuj jak oka w głowie. Od wielu lat radosna twórczość zalała rynek ogromem rysunków, których wówczas nie było, lub kopiami.
Zapewne pojawili się już znawcy i rzeczoznawcy tego tematu - masz materiał porównawczy,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TV3

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 09:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, lecz nie jestem pewny, czy dobrze rozumie Twą wypowiedź.

Twierdzisz, że jest cała masa nic nie wartych pozycji będących bądź to kopiami oryginałów sprzed lat, bądź po prostu współczesnymi projektami udającymi pozycje Poczty Podziemnej czy innej.
Czy dobrze rozumiem?
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TV3 napisał:
Dzięki, lecz nie jestem pewny, czy dobrze rozumie Twą wypowiedź.

Twierdzisz, że jest cała masa nic nie wartych pozycji będących bądź to kopiami oryginałów sprzed lat, bądź po prostu współczesnymi projektami udającymi pozycje Poczty Podziemnej czy innej.
Czy dobrze rozumiem?

TAK, niestety dobrze rozumiesz, ten wątek był kilka razy poruszany na forum. Niestety na rynku jest niewiele prawdziwej produkcji z tamtych lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TV3

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety na rynku jest niewiele prawdziwej produkcji z tamtych lat.

Tym lepiej dla mojego niewielkiego zbioru. Raczej nie wątpię w to, że ojciec z jakiegoś pewnego źródła owe pozycje pozyskał. Ponadto była to końcówka lat 80-tych, zatem zaraz po ich wydaniu.

Tak się im przyglądam, rzeczywiście - niektóre podrobić / odtworzyć byłoby bardzo łatwo - ot, zwykły druczek na zwykłym papierze. Inne już niekoniecznie - farba mniej lub bardziej błyszcząca, jeden sprawia wrażenie, jakby był wybiórczo pokryty lakierem uv, ale to najpewniej jakiś matowy druk na bardzo błyszczącym papierze.

Sugerujesz pilnować Wink, ja nie zamierzam się ich pozbywać. Auta dziś za to nie kupię, niech leżą kolejne dekady. Jedynie zastanawiam się, ile ów komplet wart być może w chwili obecnej. Będąc świadom rzecz jasna, że wart może być tyle, ile ktoś będzie chciał zapłacić Smile .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: