Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Falsy???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janusz40

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 10:27    Temat postu: Falsy??? Odpowiedz z cytatem

Witam
Zwracam się z prośbą o oryginalność znaczków dla mnie czeski film bo nie mam nic do porównania z oryginałami.

https://tufotki.pl/LBY5V

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczek 447 centaur nieząbkowany pochodzi z nadużytej formy która została wykorzystana do wykonania znaczków nieząbkowanych. Pojawiły się one prawie w tym samym czasie co znaczki ząbkowane i zdarza się że posiadają kasowniki z datownikiem z okresu obiegu tych walorów. Ten szczegół zazwyczaj myli potencjalnych nabywców. Odnośnie znaczka drugiego nie spotkałem dotąd takiego egzemplarza. Należałoby sprawdzić w Muzeum PiT w zbiorach Muzeum czy taka próba arkuszowa jest w zbiorach i możliwe że za pośrednictwem firmy ARS Polonia w latach '60 dostała się na rynek filatelistyczny głównie USA i Kanady gdzie firma je sprzedawała a uzyskane środki przeznaczyła na zakup materiału dla potrzeb Muzeum głównie znaczki i listy Polska nr 1 .
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 22:35    Temat postu: : Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedz.Czy centaury z nadużytej formy nie miały koloru oliwkowozielonego??- bo tylko takie udało mi się znalezć na serwisach aukcyjnych.Ten mój ma kolor identyczny z katalogiem ciemnozielony dlatego wrzuciłem do porównania. drugim wiadomo że nic nie wiadomo ale w wolnej chwili poszperam.I jeszcze jedno pytanie czy w Białymstoku jest jakiś zrzeszony ekspert PZF lub jakiś inny kumaty gość co mógłby rzucić okiem czy tylko Warszawa???
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 23:42    Temat postu: : Odpowiedz z cytatem

W Filateliście z 1985r wyczytałem że nadużycie formy wg ekspertów pochodziło z nakładu 2 czyli kolor oliwkowozielony-to by się zgadzało z moją intuicją że na aukcjach są w innych odcieniach a dodatkowo posiadam walorek z 2 nakładu i jest w ogóle inny....ale sprawdzić 80 błędów wyłapanych przez ekspertów to nie dla mnie Very Happy

http://www.i-kf.pl/images/i-kf/download/HBBF/HBBF_1985_4.pdf
pzdr
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wyglądał arkusz z nadużytej formy :
http://znaczki-sklep.com/userdata/gfx/814bde0155bc728b33935caea26d7b84.jpg?nocache=1530744610

Usłyszałem również kiedyś od eksperta że jak przyniosę znaczki cięte w większym fragmencie niż 4-blok to będzie prawdziwy i otrzymam gwarancję. Udało się zdobyć 30-blok i okazał się nadużyciem ale jest dobrym materiałem porównawczym jedynie.

Odnośnie drugiego znaczka wygląda ciekawie proszę sprawdzić czy jest to staloryt to będzie krok naprzód.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczki cięte z wydania centaur znam wyłącznie na papierze białym zasadniczo średnim ( cienkim ) gładkim i wszystkie były gumowane. Ponadto jeszcze były próby w różnych barwach w tym ciemnozielone oraz oliwkowozielone lecz niebyły znane z obiegu pocztowego ale tych nie posiadam i nie sprawdzałem z materiałem z Muzeum ale obecnie postaram się to zrobić lecz prawdopodobnie będzie to możliwe dopiero jesienią.
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 14:52    Temat postu: : Odpowiedz z cytatem

A jak można sprawdzić czy jest to staloryt??Proszę o wyrozumiałość gdyż nie jestem wielkim znawcą a moją wiedzę oceniam na poziomie mierny+
pzdr
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę wziąć zwykły znaczek z skanu od strony rysunku wyczuwa się wypukłość rysunku i porównać z nieząbkowanym czy również jest to staloryt. Wszystkie szczegóły rysunku są wypukłe i wyczuwalne pod palcem.
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 19:56    Temat postu: ; Odpowiedz z cytatem

Nie wiem może straciłem czucie w palcach ale nic tam się nie dopatrzyłem po macaniu-rysunek wydaje się równy bez zgrubień ,papier na jednym i na drugim też wydaje się identyczny.Jedyna różnica że marginesy sa mniej śliskie pod palcem jak obrazki także i w jednym jak i w drugim.
Powrót do góry
wujekstach

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
A mnie najbardziej interesuje ten drugi znaczek z serii Historyczne miasta polskie. Czy jest on gumowany (ma klej z drugiej strony)? Wygląda on bardzo solidnie, barwa odbiega od definitywnego znaczka - jeżeli to nieopisana dotąd próba to możemy mieć do czynienia z małym rarytasem. Czy ktoś wie coś więcej na temat tej osobliwości???
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 17:44    Temat postu: ; Odpowiedz z cytatem

Drugi też jest bez kleju.Dzwoniłem dziś do Muzeum Telekomunikacji ale tam nawet sprawdzenie w zbiorach kosztuje-nie miałem kiedy sprawdzić ile ale podejrzewam że nie mniej jak wysłanie gdzieś do ekspertyzy.Zna ktoś z Państwa jakiegoś kumatego człowieka na podlasiu bo jak to są jakieś falsy to nawet za przesyłkę i ekspertyzę szkoda płacić.
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 19:47    Temat postu: ; Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze jeden szczegół ,czy istotny nie wiem.Zielona kropeczka na centaurze w barwie koloru na prawym marginesie przy literce A.Dodatkowo zrobiłem kilka zdjęć telefonem-trochę lepiej widać szczegóły łącznie z kurzem na klaserze

https://tufotki.pl/bFQad
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Nie Sty 05, 2020 21:45    Temat postu: Witam po dłuższej przerwie Odpowiedz z cytatem

Znaczki z mojego postu są dostępne na allegro.Jak ktoś z Państwa jest zainteresowany to zapraszam do licytacji.Sprzedaję również kilka znaczków wydania krakowskiego których nie jestem pewny.Także za każde info dziękuję
link do moich aukcji.

[Ciach...]

Pozdrawiam
J.K

Edit - Admin] Reklamowanie aukcji jest na tym forum niedozwolone. Proszę zapoznać się z regulaminem.
Powrót do góry
janusz40

PostWysłany: Wto Sty 07, 2020 15:16    Temat postu: Przepraszam Odpowiedz z cytatem

wyszło mi to z głowy-pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: